Az MSZP kutatja, hogyan találjon ki az egészségbiztosítási reform útvesztőjéből.
Az átalakítást szabályozó törvényt várhatóan visszavonják, hiszen csak ehhez tudják megszerezni az Országgyűlésben a többséget, de saját, új elképzeléseikhez nem. Ha visszavonják a törvényt, a kormánynak a kármentésről is gondoskodnia kell, hiszen szinte a teljes egészségügyi joganyagot érinti, és nélküle számos terület szabályozatlan maradna.
Az új egészségügyi miniszter arra hívta fel a figyelmet, hogy a törvény visszavonása esetén számos terület szabályozatlan maradhat, így Székely Tamás inkább azt javasolja, hogy csak változtassanak a jogszabályon, ehhez azonban a többi párt biztosan nem lenne partner. Információink szerint Gyurcsány Ferenc a napokban szakértőkkel tárgyal a dilemmáról, a mai kormányülés előtt pedig szakpolitikusokkal egyeztet. A Népszava véleménye szerint, a tárcavezető aggályaitól függetlenül a visszavonás látszik a legvalószínűbb megoldásnak, ezt az egyet támogatja a parlamenti pártok többsége, s kisebbségi kormányzás esetén ez lehet a fő szempont.
Kökény Mihály, az egészségügyi bizottság szocialista elnöke rámutatott arra, hogy a két szélsőértéknek azt tekinti, hogy nem csinálnak semmit és folytatódik a mostani reform végrehajtása, illetve azt, hogy visszavonják a jogszabályt, de nem nyújtanak be újat. Látszólag e között a két „szélsőérték" között kell valamilyen megoldást találnia a kormánypártnak. Kökény azonban leszögezte: olyan nincs, hogy semmi sem történik, hiszen - mint Székely is rámutatott - visszavonás esetén egyebek mellett a gyógyszerpiac és a várólisták szabályozásában is komoly gondok adódnának. Egy szocialista honatya szerint az egészségbiztosítás a felszínen politikai presztízsvita, pedig valójában szakmai kérdés.