40 nyitott szívműtétet hajtottak végre Szegeden akupunktúrás érzéstelenítéssel.
Féltik a presztízsüket, és sokan nem adnak létjogosultságot a természetgyógyászatnak – mondja dr. Sipos Tibor. Erre következtet a szegedi orvos abból, hogy amióta napvilágot látott a hír, amely szerint kínai orvosok praktizálását segítené a kormány, a médiában megszólaló legtöbb orvos és szakértő elítélően szólt a keleti gyógymódokról – írja a Délmagyarország Napilap cikke nyomán a delmagyar.hu portálja.
Sipos doktor 1994-ig aneszteziológusként dolgozott a szegedi kórházban. Belülről ismeri a magyar egészségügy működését, évekig vezette a csongrádi rendelőintézetet. Elvégzett egy képzést a fővárosi Haynal Imre Egészségtudományi Egyetemen, 2000-ben ismerkedett meg Luo Yong Shenggel, magánrendelőjükben együtt dolgoznak azóta is. A magyar orvos a 2000-es évek elején 5 esztendőn át tanította a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) orvosi karán az akupunktúrás képzés fülakupunktúra részét. - Ebben vagyok a legjobb, más testrészekkel is foglalkozom, de nem ismerem annyira a filozófiai hátterét, hogy bátran alkalmazzam – tette hozzá a doktor, aki szerint az, hogy valaminek a létezése nem bizonyított, egyáltalán nem jelenti, hogy valóban nem létezik.
A 70-es évek végén 40 nyitott szívműtétet hajtottak végre Szegeden úgy, hogy akupunktúrás érzéstelenítést használtak. Némi altatót is, de a betegek végig a tudatuknál voltak – emelte ki dr. Szilágyi Károly, a 30 éve akupunktúrával gyógyító sebész szakorvos. A szintén magánklinikán praktizáló doktor a 90-es években hosszú ideig így kezelte minden betegét. A kezelések előtt gyakran három órán át szurkáltam őket tűkkel, természetesen a beleegyezésükkel. Sokat tanultam, elvégeztem egy 3 éves képzést, találkoztam igazi kínai szakemberekkel is. Kissé bosszant a sok negatív vélemény, hiszen még országos egészségbiztosítási pénztári támogatást is kaptunk.