Kaposvár következő években megvalósítandó fejlesztéseivel kapcsolatban várt véleményeket, javaslatokat az orvosoktól, nővérektől Szita Károly a Kaposi Mór kórházban.
- Kaposvárt a közös munka és a tanulás segítette át az elmúlt időszak nehézségein - hangsúlyozta vitaindítójában a polgármester -, s tette a legdinamikusabban fejlődő településsé. Erős közösség vagyunk, ám amire még várni kell - s ehhez kérnék javaslatokat, ötleteket -, hogy megtaláljuk azt a valamit, amitől Kaposvár egyedivé válhat, amit a város jellemzőjeként emlegetnek majd az országban.
- Hol tartunk most? - tette föl a kérdést Szita Károly. - Kaposvár a 328 magyarországi város, ezen belül a tizenkilenc megyeszékhely közül Veszprém után a második a tőkevonzó képességet tekintve. A szellemi tőke alapján pedig az ötvenegy város közül, ahol ez mérhető, a kilencedik a somogyi megyeszékhely. A város számára előnyöket hordozó lehetőségek többek között a kultúra, valamint a kórház, az uszoda, a bőszénfai vadbiológiai tájközpont és a lovasakadémia fejlesztése.
Miközben Repa Imre professzor, a a Kaposi Mór kórház főigazgató főorvosa megköszönte a város rugalmas hozzáállását a kórházi pályázatok előkészítéséhez, arra hívta föl a figyelmet, hogy már most a 2013 utáni fejlesztésekre kell koncentrálni. Nem csupán az uniós forrásokra kell a figyelmünket fordítani - hangsúlyozta -, hanem Brüsszel felé kell fordulni, ott további igen jelentős források vannak.
Javaslatként hangzott el a rendhagyó vezetői megbeszélésen, hogy Kaposvár lehetne még az egészség városa, egészségfesztiválok szervezésével, ételbemutatókkal.