-
Olcsóbb készítmények a meddő pároknak
2007.04.23Olcsóbban juthatnak hozzá a lombikprogramban részt vevő párok a hormonális készítményekhez.
-
Az alkuszszakma készül az egészségbiztosítás reformjára
2007.04.23A Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) szerint akár az egy-, akár a több-biztosítós modell győz, az új rendszer a biztosítási szakma számára mindenképpen új kihívásokat és perspektívákat jelent.
-
Doktor a pácban
2007.04.23Vélhetően soha nem derül ki, mi motiválta a háziorvost, hogy galibát keverjen.
-
Új kezekben a mezőtúri idős, beteg emberek
2007.04.23Új fenntartója van az idős, beteg embereket gondozó mezőtúri Bíró Kálmánné Bakos Ilona Otthonnak.
-
Hagyjuk a köpölyözést másra...
2007.04.23Bár a bizottsági ülésen kapott apait-anyait, a Parlament előtt letette a hivatali esküt az új egészségügyi miniszter, Horváth Ágnes.
-
Szent István Kórház Csepel
2007.04.23A Szent István Kórház Csepel körzetébe tartozik e, szülés szempontjából?
-
REFORM vagy OK A REFORMRA
2007.04.23Reform, vagy ok a reformra? Nem tudom mi volt előbb. A párom (59 nő) már évek óta inzulinos cukorbeteg. Az utóbbi időben nagyon "leng" a vércukor szintje. 3,6 - 16 között van. Hiába változtatgatja az inzulin adagot, az időpontot. Humulin N, ill. Humulin R –el kezeli magát. Kialakulhatott-e rezisztencia? Érdemes-e másfajta inzulinra váltani? A Fórumokban erről az inzulinról már nem is hallani. Párom úgy döntött, hogy elmegy szakrendelésre, mivel a háziorvosnak sem ismerete, sem jogosítványa nincs szakorvos javaslat nélkül semmire. A területileg illetékes diabetikus szakorvosnál időpontot kellett kérni április 10-én. Kapott május 25-re. Mivel szeretne még élni, kérdezte, lehetne-e korábban? Igen, május 22-én. Egy szakrendelésre is ilyen nehéz bejutni (Miskolcon), nem beszélve egy műtétről. Ha a reform ezt kívánja megszüntetni, akkor LEGYEN minél előbb.
De ha ezt a helyzetet a reform idézte elő, akkor ab'cug, a kitalálóinak is Olvastunk a Fövényi professzor úr írását a CGMS rendszerrel történő vércukor szint beállításról. Nem tudjuk működik-e ez még. Milyen úton lehet hozzá eljutni? -
3 hónap
2007.04.23A háziorvosunk szerint,a felirt 3 havi gyógyszert 1 hónapon belül kell kiváltani.Szives tájékoztatásukat kérem.
-
jelige szoto
2007.04.23jelige szoto eus beteg biztositásomat elfogadják magyar ország orvosai?jogosult vagyok ellátásra?köszönettel.
-
Ügyeleti 1000Ft.
2007.04.23Amennyiben jól tudom, a 18 évesnél fiatalabbaknak nem kell vizitdíjjat fizetniük. Kérdésem az lenne, hogy ha ügyeletre viszem a 4 éves fiamat, s a doktor úgy dönt, hogy nem sürgösségi az ellátás, akkor jogszerűen fizettetik e ki velem az 1000 Ft-ot?(Erre nem vonatkozik a 18 évnél fiatalabb?)
-
falatka
2007.04.23sjögren syndrómás vagyok, eddig kedvezményesen kaptam a humalac szemcseppet de most teljes árat kellett fizetnem, kérdésem ; megváltozott a rendelhetősége ?
-
Kell beutalókért fizetnem?
2007.04.23Rndszeres , állítólag havonta történő ellenőrző vizsgálaton kell megjelennem onkológián + rák méh eltávolítás után. Kell beutalókért fizetnem? Köszönöm válaszát.
-
TENS
2007.04.23TENS Fizikoterápiás és masszázs készüléket reumatológus valóban felírhat receptre? Most jöttem haza reumakórházból ott hallottam.
-
Munkaképesség
2007.04.23Több mint egy éve, egy műtét után mélyvénás trombózis lépett fel nálam. Rendszeresen járok ellenőrzésre és folyamatosan gyógyszert kell szednem. A műtétet megelőzően és utána is regisztrált munkanélküli voltam. Jelenleg már nem kapok semmilyen ellátást, s bár már lett volna munkahelyem de a betegségem miatt nem tudtam munkába állni. Kérdéseim a következők: Ilyen esetben van-e lehetőség a leszázalékolásra, ha igen hol kell azt kezdeményezni? Kinek kell megállapítania a munkaképességemet, szakorvosnak vagy háziorvosnak? Milyen munkát végezhetek ezzel a betegséggel?
-
a lányom kutacsa
2007.04.23mindig beljebb van a kutacsa pedig iszik meg eszik még 4 hónapods és nem tudom miért