-
Nephrosis szindroma /gyermekvállalási kockázat
2005.04.2729 éves a nő vagyok. A férjemnél másfél éve derült ki, hogy nephrosis szindrómája van. Kapott pár hónapig citoxános? infúziót, majd idén januárig Imurant szedett. Ekkor hagyta el a Medrol szedését is. Jelenleg már csak Diovant szed. Mivel még nincs gyermekünk, de már nagyon szeretnénk, azt szeretném tudni, hogy az Imuran szedése után mennyi időnek kell eltelnie mire elkezdhetünk próbálkozni?A Diovant úgy néz ki, hogy még sokáig kell szednie. Ez lehet valamilyen befolyással a terhességre?
-
Yadine elmulasztása
2005.04.27A barátnőmmel attól félünk, hogy mivel a fogamzásgátló tablettát kétszer is későn (12 óra elteltével) vette be, csökkent a megbízhatósága? Yadine-t szed. Először az 5.-et, majd a 11.-et vette be későn. Lehetséges, hogy már nem nyújt megfelelő védelmet? Most a 19. napnál jár és együtt volt a partnerével. Köszönjük
-
Farokcsont közelében jól tapintható borsónyi csomó
2005.04.27Farokcsontom közelében bőrben (izomban?) jól tapintható borsónyi csomót észleltem 1 hónapja. A mérete változó. Normál nemi érintkezést követően kb 1 hete fájdalmassá vált 1 napra és egy kicsit megnagyobbodott. A fájdalom elmúlt, de a méret nem változott. A háziorvosom szerint ez nem patológiai eset, azért a biztonság kedvéért én szeretném megnézetni egy szakorvossal. Hova fordulhatok panaszommal? Válaszukat előre is köszönöm
-
Pevaryl
2005.04.27A hüvelynél viszketést és enyhe fehér folyást érzékelek, Pimafucort krémmel kentem be, szeretném megkérdezni, hogy a gyógyszertárban kapható vény nélküli Pevaryl hüvelykúp használható-e?
-
Inseminació / táppénz
2005.04.27Érdeklődni szeretnék, hogy a Kaáli Intézetben végzett inszemináció napja, valamint az utánna következő 3 hetes ellenőrzés betegeknek járó táppénzalapot képez-e, vagy saját szabadságomból kell megoldanom a munkahelyemről való kimaradást?
-
2 havonta Canesten kúra
2005.04.272 havonta legalább Canesten kúp kúrát tartok folyás miatt, vagy felfázás miatt, orvosi ellenőrzés nélkül mert nincs nőgyógyászom. Legutoljára amikor "megjött" nagyon megijedtem mert alvadt vérrögök jöttek ki belőlem, méghozzá rengeteg. Lehet-e ez a következménye a túl gyakori
orgazmusnak? Jelenleg nincs partnerem, de elég stresszes időszakomat élem át, így volt olyan hetem hogy szinte 2 naponta 30 db orgazmussal vezettem le a feszültségemet. Újabban pedig hajnalban arra ébredek, hogy alig tudok megfordulni a másik oldalamra annyira fáj a derekam. Nem tudom nőgyógyászati, vese, vagy rheumára tartozik-e ugyanis nem vagyok egy orvoshoz járó típus. -
HPV a leletlapon
2005.04.27Fél évvel ezelőtt nőgyógyászati rákszűrésem után a HPV vírust bejelölte orvosom a leletlapon. Erről azonban nekem semmit sem mondott, csak azt jegyezte meg, hogy nem egy, hanem fél év múlva kell kontrollra jönnöm. A HPV-nek most néztem utána, mikor pecsételő vérzésem lett pár napja. Lehet-e összefüggés a kettő között? Nem kellett volna-e elmondania orvosomnak, hogy HPV-t diagnosztizált, illetve nem kellett volna-e megcsináltatnia azonnal a HPV tesztet? A fél év alatt történhetett-e valami komoly változás?
-
Árpa ismét
2005.04.27Köszönöm szépen a választ! Valóban nem a szemen van a folt, hanem a szemhéjon, néha úgy is néz ki, mintha az egész szemem be lenne dagadva és leginkább, a "közepe" az vörös. A krém összetétele: microcrystalline wax, stearic acid, wheat germ oil Köszönöm ismét!
-
Szellemi teljesítmény fokozás
2005.04.27Tudna valamit ajánlani szellemi teljesítmény fokozására, ami vény nélkül kapható?
-
Bumbi/ pajzsmirigygöböt operálják-e?
2005.04.27Nagyon szépen köszönöm a válaszát. Az orvosom annak idején felvázolta a két lehetőséget: vagy műtét, vagy pedig 3-6 havonta megfigyelés. A műtétet azért javasolta, mert akkor természetesen nem lenne gond ezzel, és pontosan úgy fogalmazott, hogy: "gondolom, magának sem lenne kedve folyamatosan ide visszajárni hozzánk, és figyelgetni ezt a göböt". Így akkor én is úgy éreztem, hogy a műtét lehet az egyedüli jó megoldás. Nekem nincs gondom a megfigyelésekkel, de tudom, hogy ettől még nem fog elmúlni. (Nem nagyon hiszek ebben, mivel a 2. cyt.vizsg. után a doktornő is megmondta, hogy ő nem tudott több folyadékot levenni, így nem fognak visszahúzódni a szövetek.) Az orvosom még azt is mondta, hogy általában egy idő után növekedni szoktak az ilyen göbök, és akkor már panaszt is okozhatnak. Mindössze ennyi volt a műtéti javallat. Amúgy a sebész is meglepődött kicsit ezen, de egyből azt mondta, hogy ő megbízik a doktorúrban, biztosan nem véletlenül javasolta a műtétet. Tudom, hogy kockázatos, éppen ezért én sem szeretném, ugyanakkor a másik oldal sem kecsegtet, hogy én folyton visszajárjak kivizsgálásokra. Nem szeretnék azon nők sorába beállni, aki már több, mint 5 éve visszajárnak... hát ez az én nagy dilemmám. Tudom, hogy vannak sokan, akiknek sokkal nagyobb gondjuk is van, nekem viszont most ezt, és elvégre mindenki magából indul ki legtöbbször. Nem tudom, hogy ezek után még mit tudna Ön mondani nekem. Az előző leveléből kiderült számomra, hogy nem lenne szükséges ez a műtét. Mindenesetre én nagyon várom válaszát !
-
Bypass műtét és cognitiv functio
2005.04.27Cáfolják a korábbi, riasztó adatokat a koszorúér-áthidaló műtét és a cognitiv képesség romlásának összefüggéséről.
-
Háziorvost és belgyógyász szakorvost keresnek
2005.04.26Háziorvosi állásra, illetve a 73 ágyas krónikus belgyógyászati osztályra belgyógyászt kesünk.
-
Kardiológiai továbbképzés Szekszárdon
2005.04.26A szerdai szekszárdi továbbképzésen kardiológiai-diabetológiai témák lesznek napirenden.
-
Lyme -kór
2005.04.26Szeretnék érdeklődni Lyme kór kialakulásáról, következményéről és hogy mit lehet tenni ellene, esetlegesen mi vel lehet lassítania betegség kifejlődését? Férfiaknál és nőknél külömbözik a a kór kifejlődése?
-
aranyér-öröklött thrombózis hajlam-rák?
2005.04.26Aranyeres problémával fordulok Önhöz. Kívül a végbélnyíláson nem látszik kiboltosulás, csak egy apró vénadudor, ami be van repedve és enyén vérzik. A nyílás körül kékeslila rezet van körben, ez normális vagy nem? Én a fájdalmat mégsem kívül érzem csak, hanem belül is. Olvastam, hogy trombózis is lehet, nekem pedig ilyen öröklött betegségem van, és sokszor volt már felületi vénagyulladásom. 10 napja kezelem reparon kúppal és doxyproct kenőccsel, de nem múlik el a fájdalom. 31 éves vagyok még csak, lehet, hogy ez mégsem aranyér hanem rák? Mivel kezeljem? Várom szíves válaszát!Köszönöm