• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Éger: következetesen többes szám

Regionális hírek Forrás: Weborvos Szerző:

Országos küldött közgyűlésre készül a Magyar Orvosi Kamara (MOK), vezetői erre készülvén megbeszéléseket folytatnak a területi szervezetekkel.

A hétvégén tartott győri találkozóra észak-nyugat-magyarországi kamarai szervezetek vezetőivel tanácskoztak. A találkozó előtt Éger István elnök „Társadalombiztosítás vagy közügy?" címmel tartott sajtótájékoztatót a győri kórházban.

Az orvosi kamara elnöke úgy véli, az egészségügyi kormányzat tudatosan megsérti a törvényes rendet. Előírás, hogy a törvényjavaslatokat a szakmai kamarákkal véleményeztetni kell, a tervezett jogszabályokat azonban csak most szerezték meg, akkor sem közvetlenül a minisztériumtól. Éger István úgy véli, a vizitdíjjal és a hasonló változásokkal lefoglalják az emberek figyelmét, titokban pedig a több biztosítós modellt készítik elő. Ez kiderül az egészségbiztosítási törvénymódosítási javaslatokból, a szövegek ugyanis következetesen biztosítókat említenek, így, többes számban. Az elnök szerint az egységes, nemzeti kockázat alapú biztosításnak minden feltétele adott, ezen keresztül, ennek támogatásával mindenki hozzájuthat korszerű ellátáshoz. Ettől a rendszertől idegen az üzleti szemléletű több biztosítós modell, ilyen sehol nem működik. A hasonló szervezet Éger István szerint 15 milliárd eurójába kerül a holland államnak, Szlovákiában pedig megbukott a rendszer.

Az intézményi megszorítások miatt kényszerűen bevezetett várólista átgondolatlan – mondta a kamara elnöke, szerinte ugyanis ez korrupcióra kínál lehetőséget. A beteg ugyanis nem szívesen vár, hogy szenvedésétől hamarabb megszabaduljon, külön fizetséget ajánl. Ez pedig a paraszolvenciánál ártalmasabb, mert külön előnyökért adják más beteg kárára.

Két hete írták ki a kórházak számára a szerkezetátalakítást segítő pályázatot, a célra az egészségügyi kormányzat 6,5 milliárd forintot különített el. Éger István a pályázatot álságosnak nevezte. Egyrészt, mert két hét alatt nem lehet alapos, jól átgondolt szerkezetátalakítást kiötleni. Másrészt, az átalakításokkal a fenntartó önkormányzatoknak egyet kell érteni. A pályázatot a választásokat idején írták ki, az új önkormányzati testületek alighogy megalakultak, már be kellett nyújtani. Tulajdonosi egyetértésről tehát nem beszélhetünk.

A szerkezetátalakítás hiteles betegérdekű forgalmi adatokra épülhet – véli Éger István –, ilyen adatok pedig nincsenek. Ez a pályázat egy szakszerűtlen koncepcióba illeszkedik.