Nyilvánosan és keményen üzent Pestinek Tarlós, állami kézbe kerülhetnek a kórházak.
A főváros 12 kórházának állami kézbe adását javasolja a szaktárca és ezt Tarlós István elfogadhatónak tartja, ugyanis szakmai kérdésekbe nem kíván beleszólni – mondta mai rendkívüli sajtótájékoztatóján, amelyet Szócska Miklós államtitkárral együtt tartott.
Egyértelműen és többször üzent – nevet még kérésre sem mondva – Pesti Imrének, mondván: „a szekundánsoktól" meg kíván szabadulni, és nem engedi, hogy a főváros autonómiája sérüljön.
A főpolgármester elmondta, nem hibáztatja Szentes Tamást, ezért nem is bünteti meg, tehát a főpolgármester-helyettes helyén marad: „nem rúgom ki az eszközt, amikor tudom, ki volt az agy" – fogalmazott. Hozzátette, Szentes túlbuzgó módon sokkal tovább ment, mint tehette volna. Megalázó kilincselés Szentes Tamásnál
Szó nincs a kórházvezetők menesztéséről, arról, hogy méltatlanul és igazságtalanul elküldjék őket, hiszen közülük már sokan bizonyítottak az évek során. Tarlós szerint Szentes "segíteni akart" (épp távollétében kezdett önálló akcióba - a szerk.), ám személyi kérdésekben nem dönthet, s ezen túl – Tarlós utasítására – az egészségügyi szakmai kérdésekben csak vele egyeztethet – hangzott el a tájékoztatón.
Tarlós István szót ejtett a választási programjáról, amelynek egészségügyi fejezetét Szócska Miklós és Jávor András „szerkesztette". Ez a programja, ehhez tartja magát ma is, nyomatékosította. Nem támogatja ugyanis a ma élő kettős finanszírozási rendszert, szerinte sokkal megfelelőbb az állami kézbe adás, vagy ahogy fogalmazott, az "állami gondozásba vétel".
A kórházak "államosításáról" szóló (közgyűlési) döntés, a kormánnyal való egyeztetést követően a belátható jövőben - június végére, illetve december végére - megszülethet, ekkor dőlhetnek el a kórházvezetőket érintő személyi kérdések is.
A tájékoztatón Szócska Miklós örömét fejezte ki a fentiek miatt, mivel – mint fogalmazott – Budapest esetében nincs más út, a fővárost nem lehet különállóan kezelni a hazai egészségügyi rendszerben.