• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Tizenöt év, négyezer műtét

Regionális hírek Forrás: Weborvos

A jubileum alkalmából tudományos ülésen emlékeznek meg a Kanizsai Dorottya Kórházban az eltelt 15 év eredményeiről.

1993. március 1-jén indult az általános sebészet keretei között működő érsebészeti ellátás az akkori Kanizsai Kórházban. A szakirányú tevékenység először egy orvossal Dr.Vizsy Lászlóval indult, majd 2002-től csatlakozott a munkához Dr. Petőházi Antal is. Az első évben még csak 20 ütőeres műtét végezve jutottak el a most már évenkénti százas átlaghoz.

A 15 esztendő alatt összesen négyezerre tehető az általuk elvégzett műtétek száma, melyhez hozzá kell számítani a művese állomásnak végzett beavatkozásaikat is. Érdekes adat, hogy az ütőeres rendszert érintő rekonstrukciós érműtéteik 53 százaléka az utolsó öt évben történt. Ennek magyarázata lehet, hogy a háziorvosok és a betegek is ennyi idő alatt „szokták meg „a létezésüket, valamint a két orvos és a már összeszokott műtőscsapat bátrabban vállalkozhatott a kockázatosabb műtétek elvégzésére is.

Ezekről, és az eltelt 15 év legfontosabb történéseiről számolnak be a Kanizsai Dorottya Kórház tudományos ülésén pénteken az I. emeleti Tanácsteremben.

Az ülésre meghívták az egykori tanítómestereket a Zalaegerszegi Kórház érsebész kollektíváját mai, és régi vezetőjükkel Dr. Csordás Józseffel, és Dr.Tarsoly László főorvossal együtt, valamint Dr. Acsády György professzort az SE Ér és Szívsebészeti Klinika igazgatóját. Természetesen jelen lesznek és beszélnek majd a kezdetektől a máig elért eredményekig az Általános Sebészeti Osztály vezetői, munkatársai Dr. Bátorfi József professzor, és nem utolsó sorban a két jubiláló: Dr. Vizsy László és Dr. Petőházi Antal. A tudományos ülések eddigi rendjétől eltérően meghívást kaptak az osztály nővérei, a műtős dolgozók és az aneszteziológiai asszisztencia tagjai is.

A fejlődő, a több mint százezres ellátottsági területén egyre jobban elfogadott tevékenységgel működő érsebészet külső publikációi is említésre méltóak. Egy idegen nyelvű könyvrészlet mellett, nyolc közlemény, és a főleg országos fórumokon tartott huszonöt előadás megkoronázásaként, elnyerték 2003-ban a Magyar Angiológiai és Érsebészeti Társasság és az Érbetegségek folyóirat közösen alapított legjobb publikációért járó díját.

Az eddigi munkában résztvevők elismerése mellett sor kerül majd az ülés végén a segítő, felkészítő külső kollégák kitüntetésére is. Ők a kórház által alapított Dr Babocsay József emlékérmet vehetik át Dr. Kovács Józseftől a Kanizsai Dorottya Kórház főigazgatójától.