• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Emeljünk pajzsot immunrendszerünk elé

Egészségmagazin Forrás: Weborvos

Ha időben lépünk, könnyebben elkerülhetjük a súlyos megfázást.

Lassan bele kell törődnünk, hogy a nyár véget ért és itt az ideje, hogy lenge ruháinkat a szekrény mélyére száműzzük – legalábbis egy időre. A szeszélyes időjárás csalóka lehet, a nem megfelelő öltözködés és a közösségekbe való visszatérés pedig komoly próbára teheti szervezetünk védekező rendszerét. Ha azonban idejében észrevesszük a tüneteket és praktikus megoldást választunk, könnyű szerrel elkerülhetjük a súlyosabb megfázást és végre koncentrálhatunk az évszak szépségeire.

A szeptember a legtöbb ember számára a dolgos hétköznapokba való visszarázódásról szól. Kezdődik az óvoda, iskola, egyetem és a munkahelyeken is újra teljes lesz a csapat a nyári szabadságok után. A különböző közösségek valóságos melegágyként szolgálhatnak a légutakat fenyegető vírusok számára, arról nem is beszélve, hogy míg az egyik pillanatban süt a nap, a következőben az sem kizárt, hogy egy kiadós eső zúdul a nyakunkba, és ez a változékonyság bizony megterheli immunrendszerünket.

„Az őszi időjárás gyakran szeszélyes. Esős időben magas a levegő pára- és nedvességtartalma, ez pedig ideális körülményeket teremt a felső légúti megbetegedésekért felelős vírusok számára. A különböző zárt közösségek tökéletesen alkalmasak a vírusok továbbterjedésére, hiszen ha egy ember eltüsszenti magát, máris kórokozók sokaságát juttatja a levegőbe" – mondta el Dr. Kovács Viktória, fül-orr-gégész, audiológus főorvos.

Nem kell azonban remete életet választanunk, ha egészségesen akarjuk átvészelni az őszt. Elég, ha tudatosan próbáljuk kivédeni a veszélyeket.

A szakember szerint fontos, hogy sok vitamint fogyasszunk és, hogy rétegesen öltözködjünk. Illetve nem árt figyelnünk a saját és a környezetünkben lévők tüneteire is.

A felső légúti megbetegedések első jelei közé sorolják a torokfájást és torokkaparást. A hazánkban is népszerű zöld pajzsos termékcsalád méz és mentol tartalmú cukorkája hűsítő hatásával kellemes érzést nyújt az irritált toroknak.

Az első jelek közé tartozik továbbá az izomfájdalom és fejfájás is, valamint az orrfolyás és az orrdugulás. Ez utóbbi kezelésére érdemes olyan orrsprayt választani, amely az orvosi hatóanyagokat természetes összetevőkkel kombinálja, amelyek lehetnek különböző illóolajok, mint például az ausztráliai népgyógyászatban használt eukaliptusz, vagy a széles körben elterjedt aloe vera. Csak egy kicsi odafigyelés és elővigyázatosság szükséges, és az ősz így végre nem a megfázás, hanem az önfeledt élmények időszaka lehet.