• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Rettentően sok a kövér gyerek hazánkban

Lapszemle Forrás: vg.hu

Egyre fiatalabb korban kezdődik az elhízás és vele a különböző betegségek.

A magyar gyerekek nagy része már hároméves koráig is több kalóriát fogyaszt, mint kéne, és egyre több az elhízott gyerek, európai viszonylatban háromszor annyi, mint húsz évvel korábban. Ez azért is nagy probléma, mert 90 százalékuk felnőttkorára is megtartja túlsúlyát – olvasható a Világgazdaság – online oldalán.

Minden harmadik hat–kilenc éves gyermek túlsúlyos vagy elhízott Európában az európai gasztroente­rológiai társaságok egyesületének legfrissebb jelentése szerint, amely arra is figyelmeztet, hogy az öt éven aluli túlsúlyosok száma a becslések szerint 2025-re a mostani 41 millióról 70 millióra nőhet.

A kutatók riasztó egészségügyi összefüggéseket is felfedeztek, miközben a térségben 46 országban végeztek vizsgálatokat. A gyulladásos bélbetegségek 20-30 százaléka például már gyerekkorban kezdődik. Kimutatták azt is, hogy a nyugati országokban élő gyerekek és felnőttek körében nem az alkoholfogyasztás okozta zsírmájbetegség a krónikus májbetegség egyetlen és általános oka, hároméves gyermekeket is diagnosztizálnak már ezzel a kórral. A legfrissebb kutatási eredmények szerint minden harmadik 1 és 3 éves kor közötti gyermek rendszeresen kap olyan ételt, amely felnőttek számára készült, így az ajánlott cukormennyiség több mint másfélszeresét fogyasztja el naponta.

A legnagyobb gond az, hogy gyakran engednek a gyereknek a szülők. Minden uzsonnára kakaós csigát akar enni, és hagyják; ahogy azt is, hogy elhagyja az étkezésekből a zöldségeket, a húst. Egy idő után aztán már nagyon beszűkül azon ételek választéka, amelyeket elfogyaszt.