• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Aggódnak a cafetéria miatt a patikusok is

Egészségpolitika Forrás: MTI

Egészségügyi szervezetek: a kormány lépjen a cafeteriarendszer korrekciója ügyében!

A Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) és az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ) azt kéri, hogy a kormány lépjen az egészségügyi megtakarítások munkáltatói támogatási lehetőségeit a jövő évtől "drasztikusan sújtó" cafeteriarendszer korrekciója, kiegészítése ügyében, mert "többszázezer ember egészsége a tét".

A két szervezet közös, az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében idézte Kravalik Gábort, az ÖPOSZ elnökét, aki elmondta, az egészségpénztári tagok nagy arányban támaszkodnak a munkáltatókra. Hozzátette: többszázezer ember munkáltatói gondoskodással tudja fizetni gyógyszereit, egészségügyi kiadásait.

Idézték Hankó Zoltánt, az MGYK elnökét is, aki kiemelte, hogy a magyarországi gyógyszervásárlások jelentős részét az egészségpénztári tagok pénztári munkáltatói és egyéni befizetéseikből finanszírozzák. Úgy fogalmazott: "aggódva figyelik" azokat a híreket, amelyek szerint az egészségpénztári tagok "jelentős része nem tudja majd pótolni az eddigi munkáltatói befizetéseket". Abban bíznak - fűzte hozzá -, hogy a munkáltatók a jövőben is kedvezményesen támogatják majd a dolgozókat és így "egyetlen ember egészsége sem szenved hátrányt".

Mint írták, a két szervezet konzultációt kezdeményez a kormányzattal az egészségügyi öngondoskodás támogatásáért, mivel fontosnak tartja, hogy a munkáltatóknak a jövőben is legyen lehetőségük dolgozóik egészség- és nyugdíjcélú megtakarításainak kedvezményes támogatására.

Közölték továbbá: a két szervezet együttműködési megállapodást kötött, céljuk a lakosság egészségének javítása, az egészségtudatosság terjesztése és tagjaik közös érdekképviselete.

Az Országgyűlés által júniusban elfogadott 2017-es adócsomag módosítja a cafeteriaszabályokat is. Ennek értelmében új adómentes juttatás lesz a munkáltató által biztosított egészségügyi ellátás. Az egészségpénztári támogatás és a többi önkéntes (például nyugdíj-)pénztári támogatás ugyanakkor kikerül a béren kívüli juttatások köréből - emlékeztet a hírügynökség.