Jövő évi költségvetés, adótörvényeket érintő módosítások, ÁSZ-vélemény szerepel napirenden.
Benyújtotta a kormány a parlamentnek a jövő évi költségvetésről szóló törvényjavaslatot, így az egészségügyi bizottságban a „csendes napok" után a munka dandárja következik. A szerdai ülésen napirenden szerepel a jogszabálytervezet, amelyet az állami számvevők szigorú kritikával illettek, mondván, sem szerkezetileg, sem tartalmilag nem felel meg az előterjesztés a szabályoknak, így nem biztosítja, hogy az Országgyűlés egy átlátható, az évek közötti összehasonlítást és a következő évekre történő kitekintés megbízhatóságát is garantáló törvényjavaslatról tárgyaljon. A költségvetés megalapozottságáról a számvevők szerint nem lehet véleményt mondani, ugyanis például hiányzik a tervezett bevételek jelentős részét alátámasztó háttérszámítás.
A jelentésben olvasható az is, hogy az E. Alap költségvetési javaslatában jelentős változás történt: ugyanis a tervezés korábbi fázisában még 17,7 milliárd forintos többlettel terveztek, az előterjesztésben már 34,4 milliárd forintos hiány szerepel. Az egyenlegromlást az okozza, hogy az időközben csökkentett központi költségvetési támogatás kieső részét más bevételek csak részlegesen pótolják. Bár az E. Alap bevételi főösszege jelentősen (287 milliárd forinttal) emelkedett, ám mint ismeretes, az emelkedést az idesorolt, rokkantsághoz kapcsolódó ellátások fedezete (342 milliárd forint) okozza. Ezzel párhuzamosan a kiadási főösszeg is növekedett, amit teljes egészében a rokkantsági ellátások és az egészségkárosodási járadékok (58 milliárd forint) E. Alapból történő folyósítása okoz. A számvevők szerint a törvényjavaslatban szereplő 1.755 milliárd forintra tervezett kiadási oldal teljesítése a Széll Kálmán Tervben végrehajtandó gyógyszerpolitikai intézkedések eredményességétől függ.
A Költségvetési Tanács szerint ugyan a 2012. évi költségvetésről szóló törvényjavaslat alapvetően megfelel a kormány által kitűzött legfontosabb gazdasági célok elérésének, és számos, a gazdaság stabilitását és megítélését javító lépést tartalmaz, ugyanakkor jelentős kockázatokat is hordoz egyes, a makrogazdasági egyensúlyt érintő tervezési kérdésekben. A bevételeket és kiadásokat alátámasztó jogszabályok egy része ugyanis még hiányos, azokat sürgősen meg kell alkotni. A tervezett adóbevételek megalapozottságát a jelenleg a rendelkezésre álló információk alapján csak korlátozottan lehet megítélni a Tanács szerint, hiszen a 2012. évi adószabályok még nincsenek elfogadva.
Az egészségügyi bizottság a jövő évi költségvetés tervezete és az arról szóló jelentések mellett foglalkozik az egyes adótörvények és azzal összefüggő egyéb törvények módosításáról szóló törvényjavaslattal (baleseti adó, az szja és a járulékok szabályainak változása miatti esetleges nettó bércsökkenés ellentételezése érdekében kialakítandó kompenzációs rendszerrel), valamint napirendre kerül a jövő évi költségvetést megalapozó törvénymódosításokat tartalmazó javaslat is.