• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Reagált a kormánypárt az LMP felmérésére

Egészségpolitika Forrás: MTI

Januártól 43 ezer ápoló és 18 ezer orvost kap magasabb bért, a szakvizsgázott fiatal orvosok 151 ezer forint pluszt kapnak.

Az egészségügyben dolgozók rendkívül magas kivándorlási aránya és hajlandósága miatt küszöbön áll az ágazat összeomlása az LMP szerint. Szél Bernadett, az ellenzéki párt társelnöke szombaton ismertette az LMP felmérését, amelyben ötszáz orvost és ápolót kérdeztek meg a külföldi munkavállalásról.

A kutatásban részt vevők 80 százaléka fontolgatja az ország elhagyását, 40 százalékuk pedig már meg is tette az ehhez szükséges első lépéseket - fejtette ki a politikus.

Az LMP társelnöke szólt arról is, hogy felmérésük szerint az egészségügyben nemcsak a fiatalok, hanem a tapasztaltabb generációk is külföldön látják boldogulásuk esélyét, a válaszadók fele ráadásul több mint tíz olyan embert ismer, aki szintén a kivándorlást fontolgatja.

Szél Bernadett szerint mindez azt mutatja, hogy nem néhány egyéni problémáról van szó, hanem rendszerszintű gondokról. Az LMP ennek megoldását elsősorban az egészségügyi dolgozók valódi béremelésében, valamint a sokszor a betegeket is veszélyeztető munkakörülményeik javításában látja.

Az elmúlt években 95 ezer egészségügyi dolgozó kapott béremelést, július elsejétől újabb emelés lépett életbe, az orvosok és szakdolgozók mozgóbére emelkedett - reagált a Fidesz-frakció az LMP-s Szél Bernadett szombati tájékoztatójára. A Fidesz szerint az LMP csak beszél, míg a polgári kormány cselekszik.

A kormánypárt közleményében hangsúlyozta: a béremelés jövőre is folytatódik, januártól 43 ezer ápoló és 18 ezer orvost kap magasabb bért, a szakvizsgázott fiatal orvosok 151 ezer forint plusz támogatásban részesülnek, a szakorvosi minimálbér nettó 270 ezer forintra emelkedik, a rezidenseket oktató orvosok rezidensenként plusz 50 ezer forintot kapnak. A háziorvosok idei havi 130 ezer forinttal növelt támogatása jövőre is megmarad. Emellett az önkormányzatok a háziorvosoknak, gyermekorvosoknak, fogorvosoknak iparűzési adómentességet biztosíthatnak.