A legtöbben csukló-, kéz- és alkartörés miatt fordulnak a biztosítóhoz.
Bár sokan azt gondolják, a nyári szünet a veszélyesebb, valójában a tanév során is közel annyi sérülést szenvednek el a gyerekek, mint a szünidő alatt. A Generali Biztosító adatai szerint idén július 31-ig közel 12 ezer káresetet jelentettek be a társasághoz, amelyre 57 millió forint kártérítést fizetett ki a biztosító. A legtöbben csonttörés, pontosabban a csukló-, kéz- és alkartörés miatt fordulnak a társasághoz.
A biztosító tavalyi kutatásából kiderült, hogy az általános iskolás gyermekek 14%-a, a középiskolások 28%-a szenvedett már el balesetet a tanintézményekben. Ezek legtöbbször tornaórán vagy a szünetben, játék közben következtek be. Továbbá a gyerekek 6%-a sérült meg az oda vezető úton vagy hazafelé.
Az állami, általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosítás 1,6 millió gyermeknek nyújt alapszintű biztosítási védelmet. Azaz csonttörés, baleseti halál, valamint balesetből eredő maradandó egészségkárosodás esetén kártérítés illet meg minden 3-18 év közötti gyermeket, függetlenül attól, hogy hol – tehát az oktatási intézményben, otthon, vagy akár külföldön –, mikor és hogyan történt a sérülés.
Az állami gyermek- és ifjúsági balesetbiztosításokat idén a Generali kezeli, július 31-ig 6772 esetet jelentettek be a biztosítóhoz, melyre összesen 21 millió forint kártérítést fizetett. A káresemények 98%-a csonttörés volt.
A Generali Szimba biztosítása szélesebb körű védelmet nyújt az állami tanulóbiztosításnál, és 0-25 éves korig, így a felsőoktatásban tanulók számára is védelmet nyújt. Idén július 31-ig 5197 káresetet jelentettek be erre a biztosításra, amelyre összesen 36,5 millió forintot fizetett a társaság. A kártérítést az esetek 62%-ában csonttörésre, 27%-ban kórházi napi térítésre, 11%-ban baleseti műtéti térítésre nyújtotta a biztosító.