• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A BM központi kórház összevonása ellen demonstráltak

Hírek Forrás: MTI

A BM központi kórház és rendelőintézet összevonása ellen demonstráltak több mint háromszázan szombaton Budapesten, az intézmény épülete előtt.

A Belügyi és Rendvédelmi Dolgozók Szakszervezete, valamint a volt BM Központi Kórház és Rendelőintézet dolgozói tiltakoznak az intézmény bezárása és az ellen, hogy az egészségügyi reform keretében négy kórház összevonásából létrejövő állami egészségügyi központ a belügyi nyugdíjasokat, a jelenleg aktív belügyi munkavállalók családtagjait nem kívánja ellátni - mondta Bárdos Judit, a szakszervezet főtitkára a Városligeti fasori kórház előtt.

Molnár Lajos egészségügyi miniszter levelet küldött a demonstrálóknak, amelyet Bárdos Judit olvasott fel. "Az új állami egészségügyi intézet létrehozása során magam is ragaszkodom ahhoz, hogy a központ az érintett igényjogosultak teljes körére kiterjedő ellátási kötelezettséggel rendelkezzen" - írta Molnár Lajos. Mint elhangzott, az egészségügyi miniszter célszerűnek tartja a jobb ellátás és a speciális feladatok ellátása érdekében a szakrendelőnek a központi intézményen belüli továbbműködtetését is.

A miniszter mondatait nagy taps fogadta. A demonstráció végén felolvasták a szakszervezet és a központi kórház közalkalmazotti tanácsának petícióját, amely szerint elfogadhatatlan, hogy be akarják zárni a kórházat, így a munkavállalóit az utcára küldik és ellátott betegeit magukra hagyják.

Arra kérik a döntéshozókat, hogy az állami egészségügyi központban gyógyító és kisegítő feladatokat ellátó közalkalmazottak és munkavállalók létszámát vizsgálják felül és mérlegeljék a volt BM Központi Kórház rehabilitációs tevékenységre való megtartását.

A petíciót Jenei Zoltán, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium szakállamtitkára vette át.

Bene László országos rendőrfőkapitány, Tatár Attila, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság vezetője és Béndek József, a Határőrség országos parancsnoka levélben biztosította támogatásáról a szakszervezetet.

A kórház kerítésére plakátokat tettek, amelyeken a többi között az volt olvasható: "Ne tegyék tönkre a jövőnket!"; "El a kezekkel a városligeti fasori kórháztól!".