A BM központi kórház és rendelőintézet összevonása ellen demonstráltak több mint háromszázan szombaton Budapesten, az intézmény épülete előtt.
![]() |
Molnár Lajos egészségügyi miniszter levelet küldött a demonstrálóknak, amelyet Bárdos Judit olvasott fel. "Az új állami egészségügyi intézet létrehozása során magam is ragaszkodom ahhoz, hogy a központ az érintett igényjogosultak teljes körére kiterjedő ellátási kötelezettséggel rendelkezzen" - írta Molnár Lajos. Mint elhangzott, az egészségügyi miniszter célszerűnek tartja a jobb ellátás és a speciális feladatok ellátása érdekében a szakrendelőnek a központi intézményen belüli továbbműködtetését is.
A miniszter mondatait nagy taps fogadta. A demonstráció végén felolvasták a szakszervezet és a központi kórház közalkalmazotti tanácsának petícióját, amely szerint elfogadhatatlan, hogy be akarják zárni a kórházat, így a munkavállalóit az utcára küldik és ellátott betegeit magukra hagyják.
Arra kérik a döntéshozókat, hogy az állami egészségügyi központban gyógyító és kisegítő feladatokat ellátó közalkalmazottak és munkavállalók létszámát vizsgálják felül és mérlegeljék a volt BM Központi Kórház rehabilitációs tevékenységre való megtartását.
A petíciót Jenei Zoltán, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium szakállamtitkára vette át.
Bene László országos rendőrfőkapitány, Tatár Attila, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság vezetője és Béndek József, a Határőrség országos parancsnoka levélben biztosította támogatásáról a szakszervezetet.
A kórház kerítésére plakátokat tettek, amelyeken a többi között az volt olvasható: "Ne tegyék tönkre a jövőnket!"; "El a kezekkel a városligeti fasori kórháztól!".