• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Az egészségügy menedzselése mesterfokon

Regionális hírek Forrás: Weborvos

Még lehet jelentkezni a 2017 szeptemberében induló Egészségügyi menedzser mesterképzésre.

A felsőoktatási felvételi szabályokkal megegyezően, 2017. február 15-ig lehet jelentkezni a Semmelweis Egyetem Menedzserképző Központ mesterképzésére.

Jelentkezés módja: Jelentkezni kizárólag az országos felsőoktatási felvételi rendszeren, az E-felvételin keresztül lehet.

Az E-felvételi használatához első lépésként regisztrálni kell a Felvi.hu oldalon. Az Egészségügyi menedzser MSc szak felülete a Felvi.hu oldalon itt érhető el.

A felvételi eljárás része egy szakmai motivációs beszélgetés, melynek időpontjai: 2017. június 5-20. A pontos időponttal kapcsolatban a jelentkezőknek e-mailben küldünk tájékoztatást.

Finanszírozási forma: állami ösztöndíjas és önköltséges formában is indul.

Képzés hossza: négy szemeszter

Képzés formája: részidős (5 koncentrált oktatási hét / szemeszter)

A húsz év tapasztalatát összegző képzés immár 120 kredites formában, nemzetközi szinten elismert oktatókkal, gyakorlatorientált, naprakész tudással várja azokat az egészségügyi vezetőket vagy vezetőknek készülőket, akik professzionális szinten szeretnének elmélyedni az egészségügyi rendszer és intézményirányítás rejtelmeiben.

A hallgatóinkat a legkülönfélébb körökből válogatjuk össze: a különböző egészségügyi területek képviselői (orvosok, nővérek, diplomás ápolók) mellett jogászok, gazdasági szakemberek, egészségbiztosítási területen dolgozók, versenyszférából jött vezetők, kormányzati tisztségviselők és más diplomával rendelkezők jelentkezését is várjuk. Miért? Mert, fontos számunkra az évfolyamok színessége, a különböző nézőpontok ütköztetése és az átgondolt, konszenzusos megoldások létrejötte - írta tájékoztatójában a képzőhely.