• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Döntéshozóként várják Orbánt a Mexikói útra

Hírek Forrás: Weborvos

A szülők a Mozgásjavító Iskolába várják a döntéshozókat, hogy lássák, miről határoztak.

Orbán Viktor miniszterelnököt, Balog Zoltán emberi erőforrás minisztert és Tarlós István főpolgármestert is meghívták a szülők hétfőre a Mexikói úti Mozgásjavító iskolába, hogy megmutassák: az infrastrukturális feltételek adottak a szakközépiskola működéséhez. Az új évfolyamnak a Lajta-ház harmadik emelete adna helyt, ahol rendelkezésre állnak a szükséges, akadálymentes vizesblokkok és ahol az iskola a múlt héten kifestett és rendbe hozott egy tágas tantermet, amit már csak be kell rendezni. A szülők szerint gyermekeiknek is joguk van a szabad iskolaválasztáshoz, akárcsak ép társaiknak - közölte a Mozgáskorlátozottak Egyesületeienk Országos Szövetsége (MEOSZ).

Mint ismeretes, a fővárosi önkormányzat az ősszel úgy döntött, hogy hazánk egyik legkorszerűbb speciális iskolájában a 2013-2014-es tanévtől nem indít új évfolyamot a szakközépiskolában, és ezzel a döntésével megszünteti azt. Az önkormányzat arra hivatkozik, hogy nincsenek meg az infrastrukturális feltételek a középiskola működéséhez, a felújításokhoz szükséges mintegy 200 millió forintot pedig nem tudja biztosítani. A főváros múlt heti közleményében részletesen felsorolja, hogy mi mindent kell még felújítani a középiskolai osztályoknak is helyt adó Lajta-házban.

Ha az illetékesek vették volna a fáradságot és a döntés meghozatala előtt legalább egyszer kimentek volna az iskolába, akkor láthatták volna, hogy a Lajta-ház nagy része már megújult. A jelenleg hetven százalékos kihasználtsággal működő épületben az iskola ugyanis – a főváros jóvoltából - számos felújítást elvégzett a korábbi, 3,5 milliárdos rekonstrukció során, és önerőből az elmúlt két évben újabb részeket újított fel (15 akadálymentes WC-mosdót, új osztálytermeket, szaktantermet és könyvtárat, tanirodát alakítottak ki).

A középiskola működéséhez szükséges infrastrukturális feltételek adottak, három évfolyam jelenleg is működik, a két, még hiányzó évfolyam elindításhoz szükséges beruházásokról pedig az iskola tavaly nyáron nyugdíjba vonult igazgatója megfelelően tájékoztatta a döntéshozókat, akiket többször is eredménytelenül hívott meg az intézménybe.

A rekonstrukció II. üteme, a Lajta-ház hátralévő részének felújítása persze még messze nem fejeződött be, a műemlék-épület számos nyílászáróját is ki kell például cserélni, de egyik sem ok arra, hogy megszüntessék a középiskolát, az új évfolyam elindításának nem feltétele a teljes rekonstrukció. A harmadik emeleten korábban már felújítottak és akadálymentesítettek vizesblokkokat, a régi hálótermek pedig tanteremmé alakíthatók, ahogy ez az egyik, tágas terem esetén a múlt héten végül meg is történt. Érdemi infrastrukturális akadálya tehát az új évfolyam elindításának nincsen, ahhoz nem szükséges több százmillió forint. A hétfői bejárás során a szülők mindezeket szeretnék megmutatni a döntéshozóknak és a sajtó munkatársainak.

A főváros azért is szüntetné meg a szakközépiskolát, mert szerinte a gyerekeknek jobb lenne az integrált oktatás. Ennek jelentőségét senki sem vitatja, de mindig vannak olyanok, akik integráltan nem oktathatók, akiknek jobban megfelel egy speciális iskola. Ha a főváros illetékesei ellátogattak volna az iskolába, láthatták volna, hogy a Mexikói úton tanuló súlyosan mozgáskorlátozott gyermekek ilyenek. Vannak, akik elektromos kerekesszékben élik mindennapjaikat és az intimitást igénylő szükségleteik, a személyes biztonságuk, egészségügyi ellátásuk csak egész napos személyi segítő biztosításával és a mozgásjavítóban kialakított speciális szervezeti rendszerrel elégíthető ki és oldható meg.

Megismerhették volna az igényeiket, a segítőik és pedagógusaik mindennapos küzdelmét, amit több milliárd forintból korszerűsített, nemzetközileg is elismert intézményben folytatnak azért, hogy az amúgy tehetséges diákokat felkészítsék az integrált körülmények között történő továbbtanulásra, a munkavállalásra, ha tetszik, az életre. A mulasztásukat azonban hétfőn bepótolhatják.

A január 21-i helyszíni bejárásra a szülők meghívták Csomós Miklós oktatásért felelős főpolgármester-helyettest és a fővárosi önkormányzat oktatási, gyermek- és ifjúságvédelmi főosztályának vezetőjét. Rajtuk kívül várják még az oktatási államtitkárt, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ vezetőjét és Pokorni Zoltánt, az Országgyűlés oktatási bizottságának elnökét is.