• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Fiataloktól jön az új képzési módszer

Hírek Forrás: Weborvos

A helyes diagnózist elősegítő orvosi alkalmazás nyerte a Microsoft Imagine Cup magyarországi döntőjét.

Mivel idén először három kategóriában hirdettek nyertest, az abszolút győztes A MEDcases app-en kívül még a Játék kategóriában a Sphere csapata, valamint az Innováció kategóriában az Esport Horizon jutott be a világ egyik legkomolyabb, kifejezetten fiataloknak és egyetemistáknak szóló technológiai verseny regionális döntőjébe, ahonnan a legjobbak a nyári globális döntőben, Seattle-ben mutathatják meg az ötletüket a nagyvilágnak. A nyertesek szakmai és anyagi támogatást szerezhetnek ahhoz, hogy fejlesztésüket elindítsák egy valódi üzleti vállalkozás útján - számolt be a szervező Microsoft Magyarország közleményben.

Az Imagine Cup Academy egyre népszerűbb, mert nemcsak a verseny során, hanem a mindennapi üzleti életben használható tudáshoz juttatja a kreatív fiatalokat. Erre ékes bizonyíték, hogy idén 43 csapat jelentkezett, és majdnem minden ötödik jelentkező be is jutott a programba. A képzésen részt vevő kilenc csapatból pedig öt jutott el a döntőig, ahol kedden hirdettek nyertest. Örömteli, hogy a technológiai fejlesztő munka ma már nem férfias foglalatosság: idén először volt olyan csapat, amely csak fiatal hölgyekből áll, és az öt döntős csapatból háromban lány prezentált.

A nyertes csapat, a MEDcases ötlete nem pusztán jó, méltán nevezhető történelminek is, orvostudományi és technológiai szempontból is. Az alkalmazás az egészségügy legfontosabb területén, a diagnosztikai képzésben vezet be forradalmi újdonságot. Legfőbb célja, hogy javítsa a betegek esélyét a helyes diagnózisra és a gyógyulásra. Az orvostanhallgatók és fiatal orvosok a virtuális valóságban, szimulált betegeken és a diagnosztikus módszerek teljes skálájának felhasználásával, emberéletek veszélyeztetése nélkül készülhetnek fel a jövőbeli klinikai hivatásukra. Az alkalmazás aprólékosan képezi le a valódi diagnosztikai munka és az egészségügyi rendszer folyamatait, segítve a leendő orvosokat az esetorientált gondolkodásban.

Az Imagine Cup Academy során rengeteg segítséget kaptunk ahhoz, hogy projektünk fontosságát hitelesen tudjuk megosztani a kívülállókkal és a szakmai közönséggel egyaránt" – mondta Dr. Tóth Gábor, a csapat előadója, csapattársainak, Dr. Vincze Jánosnak, Katona Tamásnak és Herdon Andreának nevében is.