• nátha
    • Orrspré-függőség: amikor a megkönnyebbülés újabb problémát okoz

      Orrspré-függőség: amikor a megkönnyebbülés újabb problémát okoz

    • Náthaszezon: erre számíthatunk

      Náthaszezon: erre számíthatunk

    • 9 tipp a nátha tünetei ellen

      9 tipp a nátha tünetei ellen

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Finisben a véradóverseny: EFFOTT-jegy, kerékpár, táska

Hírek Forrás: Weborvos

Az ajándékok mellett a véradóké a pótolhatatlan jó érzés: másokon segítenek.

Sörjegy, utazási utalvány, finomságok, és természetesen a pótolhatatlanul jó érzés, hogy segítenek embertársaiknak, és egyetemüket jobb helyezéshez juttatják a felsőoktatási versenyben – többek közt ezért jó vért adni az egyetemistáknak a Lovardában április 25-én.


Utoljára adhatnak versenyszerűen vért a Debreceni Egyetem hallgatói a szemeszterben. A Magyar Vöröskereszt Debrecen Területi Szervezetének munkatársai és önkéntesei április 25-én 10.00 és 16.00 óra között a Lovarda első emeletén (Campus, Kassai út 26.) várják őket. Minden véradás beleszámít az Országos Felsőoktatási Véradóversenybe, mely május közepén zárul le.

EFFOTT-jegy, kerékpár, táska

Tízezer forintos utazási utalványt kap minden ifjú donor, ezen kívül italjegyet, amit levásárolhat másnaptól a Campuson, a Műszaki Kar hallgatói hetének Sörsátrában. A véradóverseny résztvevőiként ’három az egyben’ kávéporral, csokoládéval kedveskednek nekik a vöröskeresztesek. Természetesen mindez az alapvetően járó 500 forintos étkezési utalványt és ásványvizet egészíti ki.

Kerékpárokat, sporttáskákat és 3 kétszemélyes EFFOTT-napijegyet nyerhetnek azok a donorok, akik jelentkeznek a Magyar Vöröskereszt sorsolására. A főnyereménnyel a fesztivál színfalai mögötti életbe is beléphet tulajdonosa, hiszen egy exluzív bacsktage-látogatásra jogosító jegyet kap.
A Felsőoktatási véradóverseny eredményhirdetését is megnézheti a jeggyel, hiszen azt – a tízéves megméretés történetében először – az EFFOTT-on rendezi meg a humanitárius szervezet.