• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Húsz éves a Magyar Védőnők Egyesülete

Hírek Forrás: Weborvos

Irigyelt hungarikum a családok egészségének megőrzésére koncentráló szolgálat.

A védőnők kiemelten a betegségek megelőzésére és az elváltozások korai felismerésére, a családok egészségének megőrzésére képzett, felsőfokú egészségügyi képesítéssel rendelkező szakemberek.
Közreműködnek a nő, az anya, a csecsemő, a gyermek, az ifjúság és a család egészségének védelmében. Emellett közegészségügyi, járványügyi, egészségfejlesztési feladatokat végeznek.

Magyarországon napjainkban több mint 5.000 védőnő dolgozik.
A magzati élet védelmében működnek a Családvédelmi Szolgálatok (CSVSZ) az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) szervezetében, védőnői képesítéssel rendelkező szakemberek közreműködésével. Feladatuk az oktatási intézményen kívüli családtervezési ismeretek terjesztése, a válsághelyzetben lévő várandós anyák segítése, támogatása, illetve a terhesség-megszakítás előtti és utáni tanácsadás biztosítása.

A Magyar Védőnők Egyesülete többek között szakmai érdekképviseleti, kutatási, szervezési és kommunikációs tevékenységekkel segíti a védőnők munkáját. 2011-ben szakmai programjuk részeként kiemelt figyelmet fordítanak a biztonságos gyermekvárás és nevelés támogatására, a családtervezési ismeretek széles körű terjesztésére. Részt vesznek a szenvedélybetegségek elleni küzdelemben, az egészséges táplálkozás segítésében és tájékoztatást nyújtanak a gyermekkorban megelőzhető felnőttkori betegségek elkerülésének lehetőségeiről. Céljuk az ifjúság egészséges felnövekedésének támogatása.

A Parlament által elfogadott Nemzeti Egészségfejlesztési Program az elkövetkező időszakra, közel 10 évre ad iránymutatást a hazánkban megvalósítani kívánt megelőzési tevékenységekhez. A Védőnői Szolgálat és a Magyar Védőnők Egyesülete mélyen elkötelezett a prevenció területén, így a Programban meghatározott szakmai prioritásokban is tevékenyen kíván részt venni.

A Védőnők Napján Dr. Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár, Dr. Paller Judit mb. országos tisztifőorvos és Odor Andrea országos vezető védőnő köszöntötte az ünnepi rendezvény résztvevőit. Az eseményen elismerést vehettek át a munkájukat 50, 60, 65, illetve 70 éve áldozatosan végző védőnők. A díszokleveleket Dr. Szócska Miklós államtitkár adta át. A rendezvény tudományos programjának részeként pedig minőségbiztosításról, népegészségügyi problémákról, az oktatási intézményeken belül zajló munkáról hallhattak a résztvevők.