A rendezvényen a Kárpát-medencéből és a világ más tájairól mintegy száz magyar szakember vesz részt.
Megkezdődött a magyar orvosok, gyógyszerészek és szakdolgozók VIII. világtalálkozója csütörtökön Pécsen. A Gyógyítás világrendje címmel meghirdetett négynapos eseményen a hivatás, a kultúra, a család és a társadalom kérdéseit tűzik napirendre.
A rendezvényen a Kárpát-medencéből és a világ más tájairól mintegy száz magyar szakember vesz részt.
Páva Hanna, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyi koordinációért és EU-ügyekért felelős helyettes államtitkára megnyitó beszédében elmondta, a találkozó arra ad lehetőséget, hogy általános, alapvető, az egészségügy hazai jövőjének elemzését is szolgáló párbeszéd jöhessen létre.
Kitért arra, hogy az egészségügy ma már nemcsak gyógyítással foglalkozik, hanem a nemzet jövőjét meghatározóan formáló egyik ágazattá vált, megelőző szerepe egyre fontosabb. "A társadalom és a nemzet alapja, hogy egészségesek legyünk, hogy megfelelő életminőségben élhessünk" - jelentette ki. Hozzátette: a találkozón a szakma képviselői olyan fontos kérdésekről tudnak majd véleményt cserélni, amelyek megoldási javaslatokat hozhatnak a demográfia, a népegészségügy és a méltányos egészségügyhöz való hozzájutás problémakörében.
A Magyar Egészségtudományi Társaság gyógyszerész szakcsoportja által szervezett találkozó keretében szakmai előadások hangzanak el, kötetlen beszélgetéseket tartanak és kulturális programokat rendeznek a baranyai megyeszékhelyen.
A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán zajló eseményen a többi között az újkori népvándorlásról, a magyar népesség változásáról, a gyógyszerellátás régi és új modelljéről, a gyógyszerhamisítások veszélyeiről és a gyógyszernek látszó termékek növekvő népszerűségéről, hatásáról is tartanak előadást.