• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Polémia a mentőszolgálat vezetőváltásáról

Hírek Forrás: MTI - Weborvos

Vádolnak a szocialisták, reagál az egészségügyért felelős államtitkárság.

Kökény Mihály, az ellenzéki párt egészségügyi tagozatának elnöke az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében hiányolta, hogy Szócska Miklós államtitkár - aki "indoklás nélkül, azonnali hatállyal" menesztette a mentőszolgálat általa 2010-ben kinevezett főigazgatóját - nem beszélt arról, miért kell ilyen "villámgyorsan" távoznia Mártai Istvánnak.

Miért nem lehet arról beszélni, hogy a távozó főigazgató vezetése alatt a szolgálat mérhetetlenül eladósodott, katasztrofális a mentőautók műszaki állapota, és a pénzhiány rányomja a bélyegét a működés minden szeletére? - vetette fel Kökény Mihály. Hozzátette: Szócska Miklós olyan embert bízott meg az OMSZ vezetésével, akinek a "politikai lojalitásához már nem társul szakmai hitelesség".

"Szabad-e olyan emberre bízni akárcsak átmenetileg is az Országos Mentőszolgálatot, aki ellen büntetőeljárás van folyamatban, aki egyébként látványosan megbukott szakmai és etikai értelemben egyaránt?" - kérdezte.

Az egészségügyi államtitkár hétfőn jelentette be, hogy Burány Béla megbízott főigazgató került a mentőszolgálat élére.

Az egészségügyért felelős államtitkárság reagálása:

A jelenlegi kormány összeomlás szélén lévő mentőszolgálatot, elöregedett mentőautókat és mentőállomásokat vett át a baloldal kormányzása után. Az előző kormányzatok idején elmaradt szükséges fejlesztések nem csupán fokozták az Országos Mentőszolgálat infrastrukturális elmaradottságából, korszerűtlenségéből fakadó nehézségeket, hanem a mentőszolgálat dolgozóinak feladatellátását, a mentőellátás működőképességét is veszélybe sodorták - áll az egészségügyért felelős államtitkárságtól kapott közleményben.

Ezzel szemben a jelenlegi ágazati vezetés a mentés biztonsága érdekében prioritásként kezeli a 2010 előtt kialakult helyzet rendbetételét. Az elmúlt 2 és fél évben számos lépést tettünk az OMSZ biztonságos működtetési feltételeinek megteremtése érdekében: 2012-ben a Szolgálat több mint 7000 dolgozóját béremelésben részesítettük, 120 mentőautót cseréltünk le és uniós forrásból további 200 új mentőgépkocsi-beszerzést valósítjuk meg. Emellett 7 új állomás kezdete meg a működését, és 14 mentőállomás részleges felújítása történt meg, továbbá 60 mentőállomás felújítása és 22 új mentőállomás építése is előkészítés alatt van uniós forrásból.

Az EMMI Egészségügyért Felelős Államtitkársága az elmúlt időszakban is komoly figyelmet szentelt, és a jövőben is mindent megtesz az Országos Mentőszolgálat modernizációja érdekében. A mentés biztonsága az elmúlt időszakban töretlen volt, így a vörösiszap-katasztrófa és a hóhelyzet kapcsán is. Az új, megbízott vezetővel szemben nincs és nem is volt büntetőeljárás folyamatban.