• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Pro Caritate-díjak a kiemelkedő szakmai munkáért

Hírek Forrás: MTI

Azt szeretné közvetíteni a kormány, hogy a munka jobb, mint a passzivitásra kárhoztató segély.

Pro Caritate-díjakat adott át Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere csütörtökön Budapesten, a fogyatékos emberek világnapja alkalmából tartott gálaesten a Nemzeti Színházban. A miniszter elmondta, a világnap azokra az embertársainkra hívja fel a figyelmet, akiknek az életéből fontos dolgok, képességek hiányoznak, és ránk van szükségük, hogy ennek ellenére kiteljesedhessenek. Ez a nap arra is rámutat, hogy segítsünk fogyatékkal élő társainknak, és vegyük észre amit tőlük kaphatunk, hiszen a fogyatékkal élők is tudnak adni, akár többet is, mint az ép emberek - tette hozzá.

Balog Zoltán szólt arról, hogy az elmúlt években a kormány igyekezett tenni a megváltozott munkaképességű emberek élethelyzetének javításért, hogy aktív életet élhessenek. Ennek köszönhetően csaknem 80 ezer fogyatékkal élő, megváltozott munkaképességű ember dolgozik jelenleg Magyarországon. Feléjük is azt szeretné közvetíteni a kormány, hogy a munka jobb, mint a passzivitásra kárhoztató segély - hangsúlyozta.

A gálaesten az emberi erőforrások minisztere átadta a Pro Caritate-díjat, amely a szociális ellátás fejlesztéséhez való hozzájárulásért, a gyermekvédelem, a fogyatékos és megváltozott munkaképességű emberek rehabilitációja érdekében végzett kiemelkedő szakmai, közszolgálati, karitatív tevékenységért adományozható.

Pro-Caritate díjat vehetett át Harangozó Judit, a Semmelweis Egyetem Közösségi Pszichiátriai Centrum pszichiáter főorvosa, Simó Judit, a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft. vezető szakértője és Jakubinyi László, Szimbiózis a Harmonikus Együtt-létéért Alapítvány kuratóriumi elnöke.

A rendezvényen átadtak Fogyatékosság-barát Munkahely elismeréseket is. A díjban részesült a nagyvállalat kategóriában a Citibank International Limited magyarországi fióktelepe, a Citi Magyarország, a General Electric Hungary Kft. és a Rossmann Magyarország Kft. A kisvállalkozások között díjazták a Kockacsoki Nonprofit Kft.-t, míg a civil szervezetek között a Magyar Cserkészszövetséget. Költségvetési intézmény kategóriában díjat vehetett át a XXI. kerületi (csepeli), a X. kerületi (kőbányai) és a salgótarjáni polgármesteri hivatal, valamint a Vakok Állami Intézete.

Fogyatékosság-barát Munkahely elismerést az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Salva Vita Alapítvány 2010-ben alapította, hogy az álláskereső fogyatékos emberek és a foglalkoztatásukra nyitott munkáltatók egymásra találását elősegítse. A díjat azon szervezetek nyerhetik el, amelyek vállalják, hogy folyamatosan fejlesztik a fogyatékkal élő munkavállalók toborzásával, foglalkoztatásával, megtartásával kapcsolatos munkájukat.

December 3-át az ENSZ 1992-ben nyilvánította a fogyatékos emberek világnapjává. Ennek alkalmából Jobb velünk a világ! címmel egész napos rendezvényt tartottak a Nemzeti Színházban, amelynek keretében érzékenyítő tréningeken vettek részt középiskolások és színészek, a gálaműsoron pedig fellépett a Csík Zenekar, a sérült emberekből álló Nemadomfel Együttes és az integrált Never Give Up Gospel kórus.