• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Se ellátás, se támogatás, csak diszkrimináció van

Hírek Forrás: MTI

AIDS-betegek, illetve fertőzöttek tartottak demonstrációt Pekingben.

Mintegy 90 AIDS-beteg, illetve HIV-fertőzött követelt jobb egészségügyi ellátást és méltányosabb anyagi támogatást Pekingben, a polgári ügyek minisztériuma előtt - számolt be az eseményről a Global Times című angol nyelvű napilap csütörtökön.

Az egyik érintett a lapnak elmondta, az AIDS-betegek többsége nem, vagy csak nagyon kevés pénzt kap a helyi kormányzattól. Sokuk járadéka havonta mindössze 20 jüan (700 forint). Annak ellenére, hogy állítólag tavaly decemberben ezt a támogatást a tízszeresére növelték, az összeget nem kapták meg. A betegek és a fertőzöttek arra is panaszkodnak, hogy a helyi kórházban nem akarják ellátni őket, gyermekeiket az iskolákban megkülönböztetik. A tüntetők egy része elmondta, a rendőrök el akarták őket kergetni, de miután megtudták, hogy AIDS-esek, visszavonulót fújtak.

A Global Times a minisztériumtól megtudta, a honaniak minden évben kétszer jönnek tiltakozni, az AIDS-világnap idején és a tavaszi parlamenti ülésszak előtt. Tavaly november végén több mint száz Honan tartománybeli vonult végig vörös szalagot viselve a főváros utcáin, helyenként a himnuszt énekelték, és akkor is a polgári ügyek minisztériumához vonultak. A tiltakozók kártérítést, illetve járadékot követeltek, mert az 1990-es években a tartományban véradók tömege fertőződött meg nem sterilizált injekciós tűktől. Többen közülük már nem élnek, az élők közül pedig sokan képtelenek a munkára, mások nem jutnak kenyérkereseti lehetőséghez.

A kínai média vezető helyen számolt be arról, hogy küldötteiket fogadta Li Ko-csiang miniszterelnök-helyettes, a politikai vezetés második embere. Ő korábban utasítást adott az egészségügyi minisztériumnak arra, hogy tegyenek meg mindent a negatív diszkrimináció ellen, biztosítsák a HIV-fertőzött betegek jogait, mivel a médiában nyilvánosságot kapott, hogy egyes kórházak vonakodnak az ellátásuktól.

Kínában a hivatalos adatok szerint fél millió AIDS-es, illetve HIV-fertőzött van, de valós számukat ennek többszörösére teszik. A fertőzések száma évről évre nő, tavaly csaknem 18 ezren haltak meg, és 69 ezer új fertőzöttet regisztráltak.