• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Tovább korlátoznák a dohányzást az angolok

Hírek Forrás: MTI

Angliában tilos lesz rágyújtani az autóban, ha gyerek is utazik benne - a dohányosok túlzottnak tartják a korlátozást.

Október 1-jétől törvény fogja tiltani Angliában az autósok számára, hogy rágyújtsanak a volán mögött, ha gyerek is ül a járműben.
A szerdán elfogadott jogszabály célja, hogy megóvja a 18 éven aluliakat a passzív dohányzás ártalmaitól. Walesben már életbe léptettek hasonló korlátozást és Skócia is fontolgatja a lépést. A törvénysértésen kapott brit autósokat akár 50 fontra is büntethetik. A korlátozás nem fog vonatkozni azokra, akik egyedül utaznak, vagy lehajtott tetejű autót vezetnek - adta hírül a BBC News.

A British Lung Foundation jótékonysági szervezet adatai szerint hetente több mint 430 ezer gyermek van kitéve másodlagos dohányfüstnek az autókban. Közegészségügyi szakértők szerint a passzív dohányzás a gyermekeknél növelheti az asztma, az agyhártyagyulladás és a bölcsőhalál kockázatát.

Az autóban való dohányzás korlátozását sokan támogatják, néhányan azonban szükségtelen beavatkozásnak tekintik. Jane Ellison közegészségügyi miniszter szerint hárommillió gyerek van kitéve a környezeti dohányfüst ártalmainak az autókban. Mint fogalmazott, a fiatalok közül sokan kínosnak érzik, vagy félnek megkérni a felnőtteket arra, hogy hagyják abba a dohányzást, a szabályozások éppen ezért jelentenek fontos lépést a gyermekek megóvása felé.

A British Lung Foundation győzelemként ünnepelte a korlátozást. Mint azt Penny Woods, az alapítvány elnöke elmondta, jelenleg arra buzdítják a kormányt, hogy hasonló elkötelezettséget tanúsítson a dohánytermékek egyencsomagolásának bevezetése iránt, ami segíthet csökkenteni a dohányáruk vonzerejét a fiatalok szemében.

A dohányosok érdekeit képviselő Forest csoport vezetője, Simon Clark azonban eltúlzottnak nevezte a korlátozást. "A dohányosok túlnyomó többsége tudja, hogy meggondolatlanság gyermekkel az autóban dohányozni és nem is tesz így. Nincs szükségük rá, hogy az állam ilyen szinten beleavatkozzon az életükbe" - mondta Clark, hozzátéve, hogy a rendőrség nem lesz képes egymaga betartatni a törvényt, így a kormánynak egy kisebb "besúgóseregre" lesz szüksége a kihágások jelentéséhez.