• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Útmutató az onkológia kezelés átvészeléséhez

Hírek Forrás: Weborvos

Hogyan csökkenthetők a rákellenes kezelések mellékhatásai? A mindennapokban hasznos információk a betegszervezettől.

Mellékhatások: elkerülni vagy átvészelni a tüneteket. Ez a címe a Gyógyulj Velünk Egyesület által kiadott legújabb ingyenes betegtájékoztatónak, amely betegségtípustól függetlenül veszi górcső alá azokat a mellékhatásokat, amelyekkel a leggyakrabban szembesülnek a daganatos betegek. A kiadványt több ezer példányban megküldték országszerte az onkológiai centrumokba, de egyénileg is kérhető.

A hányinger és a hányás, a fájdalmas nyálkahártya, a kóros fogyás, a székrekedés, a hasmenés, a hajhullás, a bőr- és körömproblémák, a láz és a fertőzések, a vérszegénység, a trombózisveszély és a pszichológiai mellékhatások is terítékre kerülnek a Gyógyulj Velünk Egyesület legújabb kiadványában. A B. Papp László és Deli Mónika által szerkesztett füzet egyes fejezetei egységesen épülnek fel: tömör áttekintést adnak az adott mellékhatás kialakulásának okairól, hátteréről, ismertetik az orvosi teendőket, majd pontokba szedve azt is, hogy mit tehet maga a beteg, illetve a családtagok a panaszok elkerüléséért, csökkentéséért.

– A kiadvány betegtájékoztató sorozatunk negyedik füzete, amellyel a célunk, hogy a betegtársainkban csökkentsük a kiszolgáltatottság érzését, s olyan tudással vértezzük fel az olvasókat, amelynek a mindennapokban hasznát vehetik. Hiszünk abban, hogy ha betegként megértjük a mellékhatások mögött húzódó tényezőket, ha átlátjuk, mit tehet értünk az orvos és mit tehetünk önmagunk a javulásért, ez az első lépés ahhoz, hogy a várt javulás be is következzen – fogalmaz Lakos István, a betegszervezet elnöke.

A támogató, a panaszokat, mellékhatásokat csökkenteni hivatott úgynevezett szupportív terápiák önmagukban ugyan nem daganatellenes kezelések, ám nélkülük sok esetben nem lennének kivitelezhetők az onkológiai terápiák, mert azok aránytalanul – vagy egyenesen vállalhatatlanul – nagy megterhelést és szenvedést okoznának a betegeknek, esetenként életveszély kialakulásához is vezethetnének. Az életkilátások javítása mellett egyre hangsúlyosabb az életminőség megőrzése is a kezelések során, aminek pedig fő pillére a mellékhatások mérséklése.

A civil szervezet tagságtól függetlenül is nyitottan vár mindenkit rendezvényein. Közepes méretű, felbélyegzett, postakész válaszboríték küldésével a megjelent betegtájékoztató kiadványokat (emésztőszervi daganatok, prosztatarák, molekuláris diagnosztika, mellékhatások) is bárki díjmentesen megrendelheti. Részletek itt