A mostani infrastruktúra 21. századi, a csapat pedig lelkes, és köszönet mindenkinek, aki kitartott a húsz év alatt.
Húsz éve a legmodernebb onkoradiológiai központnak számított a kecskeméti, amelyet 1997 után is folyamatosan fejlesztettek, így infrastruktúrája bárhol Nyugat-Európában megállná a helyét. A kerek évfordulón ünnepséget és konferenciát rendeztek a centrumban, melyről a baon tudósított.
A Petőfi Népe 1997. június 28-ai számában számolt be az onkológiai központ előző napi átadásáról. Dr. Balogh László, a megyei közgyűlés akkori elnöke húsz éve úgy nyilatkozott: a centrum erőssége a komplexitás, minden a rendelkezésre áll a gyógyításhoz, a műtétek miatt kell csak a kórház hotelépületébe vinni a betegeket. De a korabeli cikkből az is kiderült, hogy azért nem volt egyszerű menet ez a beruházás. 1992-ben kezdődött, 1995 végéig 85 százalékban készült el, de ekkor leállt, mert vita robbant ki arról, hogy az állam a céltámogatást csak az épületre adta, vagy az egész beruházáshoz. Végül is sikerült elérni, hogy a központi költségvetés vállaljon további terheket, így sikerült befejezni a fejlesztést, az 1,4 milliárd forintos költségből az állam 1,1 milliárdot fedezett, a többit a megyei önkormányzat.
A mostani főigazgató, dr. Svébis Mihály szavai szerint az Izsáki úton egy kicsit ütött-kopott épületben volt régen az onkológia, mindössze 5 ággyal és egy célzórendszer nélküli besugárzó készülékkel. Majd megépült a centrum, ám a költözés után hamar kiderült, hogy kevés a betervezett 60 ágy. Így következhetett 2006-ban az emeletráépítés, 100 ágyasra bővült a központ kapacitása. Svébis Mihály kijelentette: a mostani infrastruktúra 21. századi, a csapat pedig lelkes, és köszönet illet minden egyes kollégát, aki kitartott a húsz év alatt.