Harmincegy ellenőrzést végeztek, huszonkilenc esetben kellett valamilyen intézkedést elrendelni.
Fürdőt bezárni nem kellett, medence üzemeltetését viszont átmenetileg fel kellett függeszteni a népegészségügyi szakhatóság idén nyári ellenőrzései nyomán - derült ki a Tolna Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve tegnapi konferenciáján, melynek témája a megye fürdőinek közegészségügyi megítélése volt.
Mint azt az egyik előadó, Gaál Zoltánné környezetegészségügyi felügyelő elmondta, Tolnában tizenkét olyan fürdő van, amelynek van szezonális, nyári fürdőmedencéje is. Ezeken a helyeken idén nyáron harmincegy ellenőrzést végeztek el, ennek nyomán huszonkilenc esetben kellett valamilyen intézkedést elrendelni. Általában nem égbekiáltó hiányosságokról volt szó, jellemzően kisebb-nagyobb hanyagságokat tapasztaltak a takarítással, az üzemeltetési szabályzattal, az üzemeltetési napló vezetésével kapcsolatban, és előfordult, hogy a személyzet nem állt a helyzet magaslatán.
A vízminőség-vizsgálatok nyomán mindössze egyszer fordult elő, hogy az egyik fürdő gyógyvizes medencéjének üzemeltetését fel kellett függeszteni. Bírságot is egy esetben szabtak ki, 30 ezer forint értékben.
- Jövő nyáron lehet, hogy szigorúbbak leszünk - tette hozzá. Gaál Zoltánné tapasztalatai szerint a fürdők üzemeltetőinek zöme partnerként viszonyul hozzájuk, hiszen az ő érdekük is, hogy a vendégeiknek jó körülményeket biztosítsanak.
- Nincsenek olyan adatok, amelyek alapján megállapítható, hogy egyes betegségek mögött milyen arányban áll a fürdővíz, mint fertőző forrás - közölte Hajasné Erős Kinga közegészségügyi felügyelő. Mindenesetre többféle megbetegedést okozhat a víz nem megfelelő minősége. A bőrbetegségek közül a lábgomba, a lábszemölcs, de akár fekélyek is jelentkezhetnek.