New Yorkban a regisztrált fertőzöttek mintegy 60 százaléka állítja magáról, hogy az LMBTQ-csoportba tartozik.
Közel 2100 esetet jegyeztek fel eddig az Egyesült Államokban, és a fertőzöttek nagy része az LMBTQ-közösséghez tartozónak vallja magát. Már tüntetéseken is küzdenek az aktivisták azért, hogy a veszélyeztetett populációkhoz hatékonyabban juttassa el a kormányzat a betegséggel kapcsolatos információkat, írja az Infostart.
New Yorkban a regisztrált fertőzöttek mintegy 60 százaléka állítja magáról, hogy az LMBTQ-csoportba tartozik. A városban már több mint 600 megbetegedés fordult elő. A teljes szám július 20-án megközelítette a 2100 főt, a betegek száma dinamikusan nő a CDC szerint.
A szövetségi és állami egészségügyi hatóságok számára nehéz feladatot jelent megfelelő mennyiségű oltóanyagot elérhetővé tenni a gyors terjedés mellett: tízezreknek lenne szükségük a vakcinára az ABC News cikke szerint.
"A szégyennek is komoly szerepe van a terjedésben. A betegség tabu: az arcon jelentkező kiütéseket és elváltozásokat nem lehet elrejteni" - mondta Mordechai Levovitz, a JQY LMBTQ zsidó ifjúsági csoport klinikai igazgatója, egy New York-i tüntetés egyik szervezője.
Levovitz csoportja azt követeli állami szinten, hogy szélesebb körben tegyék elérhetővé az oltásokhoz való hozzáférést, hatékonyan lépjenek kapcsolatba az érintett csoportokkal, hozzanak létre megfelelő vakcinakészletet, biztosítsanak szociális ellátást a munkából kieső pozitívan tesztelők számára, illetve karantén céljára biztosítsanak részükre szobát.
Szövetségi szinten információs kampány folytatásáért, ingyenes és elérhető tesztelésért és demográfiai lebontású adatközlésért kampányolnak.
További részletek az InfoStarton.