Hétből négy konduktor mondott fel a napokban a Pető Intézetben.
A kilépés oka, hogy az intézmény vezetése olyan szerződést íratott volna velük alá, amely után többet kellett volna dolgozniuk kevesebb pénzért – állítják az egykori munkavállalók. Az intézmény vezetősége a hibás bértábla-besorolásra hivatkozik, és a különbözet kifizetését ígéri. Koponyasérült, gerincsérült, baleset után épülő, de Parkinson-kóros betegeket is rehabilitálnak a Pető Intézetben. Csaknem 120 beteget látnak el. A Pető-módszer világszerte egyedülállónak számít. Az intézményben a napokban hét konduktor mondott fel. Van közöttük olyan kolléganő, aki 36 éve a felnőtt területen dolgozik, három éve van hátra a nyugdíjig, erre nem nagyon lehet mit mondani, és mindenki úgy érzi, hogy szörnyen megalázták – írja a Hír TV tudósítása nyomán a hirtv.hu portálja.
Egy neve elhallgatását és arca kitakarását kérő egykori dolgozó a Hír TV-nek azt mondta: a munkatársak azért mondtak fel, mert nem akarták aláírni a szerződésük módosításáról szóló papírt, amely után elmondásuk szerint rosszabb feltételek mellett kellett volna dolgozniuk. Egy tollvonással leminősítették azokat a konduktorokat, akik ott dolgoztak, és sok konduktor úgy gondolta, nem lehet aláírni, mert azzal saját magukat vágják fejbe. Még annyi történt, hogy mivel ez április–május fordulópontján történne, a főiskola vezetése kérte, legalább ne most, hogy a tanévet be lehessen fejezni, erre a válasz annyi volt, hogy nem, sőt a felmondási idejüket sem kell letölteniük a konduktoroknak – fogalmazott.
A konduktorok az új szerződés szerint a jövőben szakmai szolgáltatók lennének, szabadságuk 46 napról 21-re csökkenne, a kötelezően az intézményben töltött óraszámuk csaknem megduplázódna, míg a fizetésük százezer forinttal csökkenne.