• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Átképezni küldték az operálhatatlan tüdőrákost

Lapszemle Forrás: Népszabadság Online

Amióta folyamatosan szórják ki a rokkantellátásból a betegeket, egyáltalán nem számít ritkaságnak a bürokratizmus és a lelketlenség.

Tüdőrákban meghalt egy 51 éves férfi egy Baja környéki faluban néhány napja. A daganatot körülbelül három és fél éve diagnosztizálták nála. A tumor akkor diónyi nagyságú volt, de a típusa és az elhelyezkedése miatt nem lehetett műteni.  2010-ben, a kötelező időszakos felülvizsgálaton, amelyet a kiskunhalasi kórházban végeztek el, a sorsáról döntő főorvos rehabilitálhatónak nyilvánította. A rokkantnyugdíj helyett csak rehabilitációs járadékot ítélt meg neki, amellyel anyagilag nem járt sokkal rosszabbul, de be kellett jelentkeznie a munkaügyi központnál. Mivel a szakmájában nem tudtak neki állást kínálni, felajánlották, hogy majd átképzik valamilyen más munkára - írja riportjában a Nápszabadság.

A férfi három hónapig bírt dolgozni, aztán hirtelen rosszabbodni kezdett az állapota. Kórházba került, ahol megállapították, hogy a daganat immár 14 centiméteres kiterjedésű, és persze változatlanul nem operálható. Újabb intenzív kemoterápiába kezdtek, amely azonban már nem hozott javulást. Miután látták, hogy alig él, novemberben megállapították az állapotromlást.
Erről hoztak egy határozatot, amelyet elküldtek a nyugdíjfolyósító igazgatóságnak. Onnan azonban először nem érkezett válasz. Pontosabban a rehabilitációs járadékot megvonták, de a rokkantnyugdíjat sem fizették ki...

Petrássy Miklós orvos-jogász szakértő szerint a politikában és a médiában évek óta hangulatkeltés folyik a rokkantnyugdíjasok ellen. Hallani lehet például olyan nyilatkozatokat, hogy a rokkantnyugdíjasok meghatározott százalékát vissza kell irányítani a munkaerőpiacra. Egy politikus azonban csak azt mondhatná, hogy költségvetési szempontból mennyi embertől látná jónak megvonni a rokkantellátást. Az azonban, hogy száz emberből hányat lehet visszaküldeni a munkaerőpiacra, egyértelműen orvosi, illetve rehabilitációs szakkérdés. Az orvos-jogász szakértő sokszor azt tapasztalja, hogy ugyanazokat az embereket, akikről korábban azt állapították meg, hogy betegek, és az állapotukban semmiféle javulás nincsen, most hirtelen sokkal egészségesebbnek találják.

A teljes cikk