Az igényeket a minőségi szakemberek állami egészségügyben tapasztalható hiánya hajtja...
Tavaly 20-30 százalékkal emelkedett a betegforgalom a Világgazdaság által megkérdezett magánegészségügyi szolgáltatóknál. Lancsalics Petra, a Dr. Rose operatív igazgatója gyorsuló ütemről számolt be: a magánklinikán az utóbbi években mintegy 15 százalékkal nőtt a betegforgalom évente, tavaly pedig már 20 százalékkal. Nemcsak a járóbeteg-, hanem a fekvőbetegrészlegen is növekedett a forgalom. Míg 2015-ben 1100 műtétet végeztek, 2016-ban már több mint 1300-at. A fekvőbetegosztály további bővítését is ez indokolta, ugyanis már év közben elérték a kapacitások határát, míg a műtőkben még van lehetőség a beavatkozások számának növelésére.
A foglalkozás-egészségügy területén piacvezető Swiss Medical országszerte 250 ezer vizsgálatot végzett tavaly, 32 százalékkal többet, mint egy évvel korábban – tudta meg a lap Kirschner Andrástól, a cég ügyvezető igazgatójától. A tavaly szeptember végén átadott új budai egészségközpontjukban pedig év végéig már 24 ezer pácienst fogadtak. A cégcsoport árbevétele 30 százalékkal, 270 millió forinttal nőtt a tavalyi mintegy egymilliárdhoz képest.
A magánegészségügyi cégek szerint évről évre nő az igény a szolgáltatásaik iránt, ami részben az állami ellátórendszer nehézkességével, például a hosszú várólistákkal magyarázható. Emellett növekszik a lakosság egészségtudatossága, ami a különféle szűrővizsgálatok egyre nagyobb számú igénybevételében is megmutatkozik.
Kirschner András szerint az igényeket a minőségi szakemberek állami egészségügyben tapasztalható hiánya hajtja. „A korábbi kormányzatok jelentős, 15 éves rombolást hajtottak végre a humánerőforrás pótlása terén – hangsúlyozta az ügyvezető igazgató. – Az elmúlt négy évben óriási uniós források jelentek meg az egészségügyben, nőnek az orvosi bérek, de az eróziót még nem tudják visszafordítani, mivel egy orvos kiképzési ideje 10 év. Még öt-hat évig ebben a gödörben leszünk, mielőtt az orvosok létszáma növekedésnek indul."