A Kecskeméti Hordozós Klub szervezésében több programmal is várják ezen a héten a várandós és kisbabás anyukákat.
A Nemzetközi Babahordozó Hét keretében megtartott előadások és bemutatók során a baba- és gyermekhordozó eszközök típusairól, előnyeiről, praktikusságáról hallhattak az érdeklődők, és természetesen gyakorlatban is kipróbálhatták a használatukat. A legutóbbi klubtalálkozón először tapasztalatot cseréltek az anyukák, majd Maminbaba hordozós latin fitneszen vehettek részt gyermekeikkel közösen. Szombaton 9.30-tól hordozós sétára várnak mindenkit Kecskeméten a főtéren – írja a baon.hu portálja.
Kecskeméten is egyre több kisgyermekes anyuka választja a babakocsi helyett a különböző babahordozó eszközöket. Közös találkahelyük azonban nem volt, így tavasszal több anyuka összefogásával alakult meg a Kecskeméti Hordozós Klub, ahol rendszeresen találkoznak és megosztják tapasztalataikat.
A babahordozásnak nagyon sok előnye van. Az egyik, hogy a babák születésük után is nagyon igénylik az anya testközelségét, mely különböző babahordozó eszközök által valósulhat meg. Az anya/apa közelében biztonságban érezhetik magukat, akárcsak a várandóság idején. Előnye még többek között, hogy a babahordozás egészséges irányba tereli a csípő fejlődését – hangsúlyozta Butkáné Kis Regina aki baba- és gyermekhordozási tanácsadó, aki mindkét gyermekét hordozta, hordozza és babakocsit egyáltalán nem használ. A babahordozó eszközök teljes egészében a baba igényét szolgálják, nyugodtan alhatnak benne, nézelődhetnek, amihez kedvük van. Az édesanya eközben bevásárolhat, főzhet vagy takaríthat otthon, a pici jól elvan, például a hátán.
A klubban látottak alapján egy kívülálló nem is gondolná, hogy milyen sokféle hordozó eszköz létezik, melyek közül van olyan, mely ajánlható a születés pillanatától. Eleinte elöl hordják, majd 5–7 kg után, illetve ha a baba már ki szeretne látni, lehet csípőn vagy háton is hordozni. A teljesség igénye nélkül léteznek hordozókendők, melyek lehetnek rugalmas vagy szövött anyagból, és karikával ellátottak. Vannak még kötős kenguruk, csatos kenguruk, és egyéb eszközök is, kinek mi válik be. A hordozó eszközöket 3-4 éves korig is használhatják az anyukák, ameddig a gyermek igényli, és amíg a szülő elbírja őt – írja a portál.