A horvát-magyar összefogással célba érő biotechnológiai központ jelentőségét nehéz lenne túlbecsülni.
A Magyar Élettani Társaság hagyományteremtő konferenciáján a modern kor egyik legégetőbb problémája, az öregedés került fókuszba, egy horvát-magyar együttműködésnek köszönhetően pedig a régióban egyedülálló biotechnológiai központ jön létre.
Az oktatás mellett a kutatásfejlesztés is kiemelten fontos a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kara életében, és az elmúlt időszak fontos eredményeket hozott ezen a téren. Június elején egy a nemzetközi régióban is egyedülálló biotechnológiai központ létrehozását jelentették be, a hónap közepén pedig rangos konferenciára került sor, amelyen az élettan területének legfontosabb magyar képviselői mellett többek között német, holland és amerikai tudományos nagyságok is részt vettek. A több éves előkészítés után horvát-magyar összefogással célba érő biotechnológiai központ jelentőségét nehéz lenne túlbecsülni.
Az uniós támogatással megvalósuló patogénmentes, transzgenikus állatok tenyésztésére alkalmas állatház nem csupán példa nélküli mind nálunk, mind Horvátországban, hanem olyan kutatások és fejlesztések alapjául szolgálhat, amelyből nem csak a PTE és Pécs városa, hanem az egész horvát-magyar határvidék gazdasága sokat profitálhat.
A mostani fejlesztések elsősorban a jelentős egészségügyi problémának számító auto-immun betegségek diagnosztikája és terápiája területén hozhatnak majd jelentős eredményeket Németh Péter, a PTE ÁOK Immunológiai és Biotechnológiai Intézete vezetője szerint, és így nem csupán a nemzetközi régió gazdasága kaphat lökést, hanem az itt élők életminősége is javulhat.
A professzor távolabbra is tekint: a mostani, összességében több százmilliós nagyságrendű fejlesztések után a következő lépés a már régóta tervezett Egészségipari Innovációs Központ felépítése lehet.