• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Diagon-per: ártatlanok a vádlottak?

Lapszemle Forrás: Magyar Hírlap

Az ügyben október 10-én hirdet ítéletet a Fővárosi Bíróság.

A harmadrendű vádlott ügyvédjének védőbeszédével és a vádlottak utolsó szó jogán elhangzott nyilatkozataival folytatódott tegnap a vád szerint csaknem négymilliárd forint kárértékű ipari kémkedés gyanújával indított Diagon-per a Fővárosi Bíróságon. P. Zsolt védője elmondta: nem érti, hogy védence miért lett az ügyben vádlott, hiszen a feljelentő, a Diagon Kft. vezetője, Kern József „nem mondott róla semmi rosszat". A védő bizonyítékokat hiányolt, amelyek minden kétséget kizáróan bizonyítanák védence bűnösségét.

„A harmadrendű vádlott nem is kommunikált a Lytech képviselőivel, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy az orosz cég tanúként meghallgatott vezetőjének nem is mondott semmit P. Zsolt neve" – tette hozzá. Ezért az ügyvéd bűncselekmény hiányában kérte védence felmentését.

A vádlott cége, a Diachem Kft. jogi képviselője felszólalásában azt mondta, szerinte olyan receptúrák képezik az ügy tárgyát, amelyek nem is tartoznak szabadalmi jog alá. A jogi képviselő szerint a Diagon Kft. a büntetőeljárással akarja monopolizálni a hematológiai termékek gyártását. Kérte továbbá a Diachem Kft. vagyona zár alá vételének feloldását.

Az utolsó szó jogán H. Sándor elsőrendű vádlott elmondta: az ügyészség által felvázolt koncepciózus cselekményben nem vett részt. „Ez egy felfújt lufi. Az egész vád nem igaz, kérem a felmentésemet" – mondta T. Lajos, a másodrendű vádlott.

„Ahogy a feljelentő sem gondolta, hogy én ebben részt vettem, én is azt mondom, ártatlan vagyok" – mondta P. Zsolt harmadrendű vádlott.

A vád szerint a Diagon Kft. két volt vezető beosztású munkatársa, H. Sándor és T. Lajos 2007 és 2008 között több mint tizenegyezer – köztük szabadalommal védett – adatállományt másolt ki a cég számítástechnikai rendszeréből, így lehetővé vált a kft. termékeinek gyártása és forgalmazása, piaci helyének – teljes vagy részbeni – átvétele. Ebben nyújtott segítséget a konkurens vállalat, a Diachem Kft. igazgatója, P. Zsolt. Az ügyben október 10-én hirdet ítéletet a Fővárosi Bíróság.