"Miniszterelnöki szintű kormánymegbízottra lenne szükség, máskülönben tovább romlik a magyarok egészségügyi állapota".
Nem lesz önálló egészségügyi minisztérium. Ha változnak is a szerkezeti feltételek, a humán terület várhatóan egyben marad - ezt mondta Gulyás Gergely a csütörtöki Kormányinfon. A Híradónknak nyilatkozó szakértők szerint viszont szükségszerű lenne az önálló minisztérium létrehozása. Rékassy Balázs például azt mondta: népegészségügyi szempontból miniszterelnöki szintű kormánymegbízottra lenne szükség, máskülönben az egészségügyi rendszer tovább amerikanizálódik, és tovább romlik a magyarok egészségügyi állapota. Az ATV Híradójának riportja.
Ma Magyarországon tíz felnőttből négy krónikus beteg, a várható élettartam pedig öt évvel az uniós átlag alatt van, és az elemzések szerint Magyarország az egészségügyi ellátásra is jóval kevesebbet költ, mint a legtöbb uniós ország.
Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara elnöke úgy látja, az egészségügy számos területén tovább romlottak az állapotok, és ahhoz, hogy az egészségügyi ellátás minősége és teljesítménye javuljon, a hálapénz betiltásához kötött orvosbéremelés nem elég. Ezért a Magyar Orvosi Kamara nyílt levelet írt Orbán Viktornak az általuk vélt legfontosabb intézkedésekről: ennek része az önálló egészségügyi minisztérium visszaállítása is.
Gulyás Gergely a Kormányinfon elhangzott kijelentése ellenére, miszerint nem lesz önálló egészségügyi minisztérium, a Magyar Orvosi Kamara elnöke továbbra is kitart annak fontossága. Kincses Gyula szerint az az ágazat közvetlen érdekérvényesítési lehetőségei miatt indokolt. "Azért kell önálló tárca, hogy ne valamilyen minisztériumon belül kelljen bokszolni, hanem közvetlenül a kormányülésre lehessen vinni az ágazat problémáit" - magyarázta az elnök.
További részletek a cikkben.