• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Internetes rémhír az elsősegélydobozokról

Lapszemle Forrás: hirado.hu

A doboz hiánya miatt a gépkocsi tulajdonosa 5 ezertől 50 ezer forintig terjedő helyszíni bírsággal sújtható.

Az elmúlt hétben csak "néhány tíz" esetben szabtak ki helyszíni bírságot. Nem indult átfogó rendőrségi akció a gépkocsikban kötelezően tartandó elsősegélydobozok ellenőrzésére – írja a Kossuth Rádió Krónia című műsorában elhangzottak nyomán a hirado.hu, és ezzel a támával foglalkozik a Népszava is.

Az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője, Makula György közölte, cáfolja az ezzel kapcsolatban a médiában megjelent állításokat, az erről szóló információ „internetes rémhír". Jelezte ugyanakkor, kollégáinak lehetősége és joga van az elsősegélydobozok meglétének és azok tartalma lejáratának ellenőrzésére. Mint mondta, a doboz hiánya miatt a gépkocsi tulajdonosa 5 ezertől 50 ezer forintig terjedő helyszíni bírsággal sújtható.

A hírek nyomán az ORFK "kutatást" végzett arról, hány, a doboz meglétét vizsgáló rendőri intézkedés történt. Eszerint országosan az elmúlt hétben csak "néhány tíz" esetben szabtak ki helyszíni bírságot, akkor is jellemzően a legalacsonyabb összegben – fűzte hozzá Makula György.

A napokban általános riadalom tört ki az autósok között, mert a sajtóban megjelent hírek szerint a rendőrség fokozott figyelmet szentel a gépkocsikban a mentődoboz meglétének és érvényességének. A rendelet szerint a járművekben elsősegélynyújtó dobozt kell tartani, melynek egyes tartalmi elemei a gyártó által meghatározott időpontig alkalmazhatók. Problémákat okozhat a doboz és a benne található tárgyak eltérő szavatossági ideje. A steril kötszerek sterilitásukat 4 évig megőrzik, a sebfertőtlenítő oldat a gyártási dátumtól számított 4 évig használható fel.

Akár a sajtóhíresztelésről, akár valós jelenségről van szó, tény, hogy a mentődoboz még a patikákból is elfogyott. Egyes bevásárlóközpontok bejáratánál már tábla fogadja a látogatót, amely a mentődoboz hiányára figyelmezteti a vásárlókat.