Egy vért hányó, sokkos állapot határán lévő barlangászt próbálnak megmenteni.
Augusztus végén kezdődött egy nemzetközi, magyar barlangászok részvételével indult barlangkutató expedíció Dél-Törökországban, a Taurus-hegységben a Morca-barlangban, amelynek során az egyik barlangász súlyos állapotba került, írja a hvg.hu.
Erről a Magyar Barlangi Mentőszolgálat honlapján számoltak be, ahol úgy fogalmaztak, hogy az expedíció egyik húzóembere, egy 40 éves amerikai barlangkutató hirtelen rosszul lett, emésztőrendszeri vérzése alakult ki. A barlangász emiatt saját erőből nem tudja elhagyni a barlangot.
Az expedíció vezetői a rosszullét után egy olyan orvoscsoportot kezdtek keresni, amely képes azonnal elindulni és a sérülthez 1000 méterre mélyre lejutva segíteni. Az európai barlangimentő-szolgálatokat tömörítő szervezeten (ECRA) keresztül egyedül a Magyar Barlangi Mentőszolgálat jelezte, hogy képes vasárnap elindítani egy ilyen mentőcsapatot.
A magyar barlangi mentők két csoportban vasárnap és hétfőn értek a helyszínre, és már megkeztdék a leszállást a barlangba. Az első csoport rettenetes erőfeszítések árán lejutott a sérülthöz, felállított egy intenzív terápiás ellátást nyújtó sátrat az extrém mélységben levő barlangi bivakhelyen, írja a hvg.hu.