Vannak bizonyos ráktípusok, amelyeknél hazánkban sokat javultak a betegek túlélési esélyei.
A magyar rákos betegek több mint a fele meggyógyul a betegségéből, és még sokkal többen felépülhetnének – vagy elve meg sem betegednének –, ha kicsit komolyabban vennénk az egészségünket. A gyógyulás kilátásai a modern okosgyógyszerek megjelenésével is tovább javultak az elmúlt években, és az elérhető kezelések színvonala is európai, tehát lehetőségeink és az esélyeink jók, csak úgy tűnik, még meg kell tanulnunk élni velük - írta az nlcafe.hu.
Magyarország egyáltalán nincs jó állapotban, ha a rákos megbetegedések számáról van szó: európai szinten a legtöbb megbetegedést regisztráló ország vagyunk a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) és az Európai Bizottság legutóbbi körképe szerint. Ez az adat nem éppen biztató, mint ahogy az sem, hogy míg a daganatos betegségek száma általában csökkenő tendenciát mutat a kontinensen, addig nálunk ez emelkedik.
Vannak azért jó hírek is: a rák túlélési esélyei számottevően javultak az elmúlt évek tudományos eredményei nyomán, és vannak bizonyos ráktípusok, amelyeknél hazánkban sokat javultak a betegek túlélési esélyei. Ezen kívül általában véve kifejezetten jók a genetikai adottságaink is: az örökletes daganatos betegségek összehasonlításában jobban állunk az uniós átlagnál, és míg például a helytelen életmódból adódó szerzett vastagbélrákban évente 8 ezren betegszenek meg, addig ugyanez a betegség örökletes, genetikai okok miatt mindössze 200-250 magyarnál fordul elő. Még több adat, még több érv