Eddig 6660 embert láttak el a Szegedi Határrendészeti Kirendeltségen létesített egészségügyi áteresztő pontján.
A tapasztalatok szerint sok gyermek alultáplált, szűrtek ki fertőző betegeket is, de a városban terjedő pletykákkal ellentétben ebola nem fordult elő - írja a szegedma.hu portálja.
Hat orvos – háziorvosok, igazságügyi orvosszakértő, továbbá háziorvos- és igazságügyi szakértő rezidensek – és négy felcser teljesít szolgálatot a Szegedi Határrendészeti Kirendeltség egészségügyi áteresztő pontján, a tavaly novemberben átadott létesítmény a nap 24 órájában fogadja a pácienseket.
A lap megkeresésére a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság arról tájékoztatott, hogy együttműködnek a Magyar Vöröskereszt megyei szervezetével is, és az orvosi és asszisztensi állományt várhatóan bővíteni fogják.
Eddig általános megbetegedéseket, így például megfázást, tüdőgyulladást, magas vérnyomást és cukorbetegséget szűrtek ki, találkoztak már egy-két esetben TBC-s, HIV-es, bárányhimlős, maláriás, továbbá hepatitis megbetegedéssel is, de gyakoribb a rühesség. A Szegeden ismételten terjedő szóbeszéddel ellentétben azonban ebolás nem volt a migránsok között. Az eddigi tapasztalatok szerint az egészségügyi áteresztő ponton megvizsgáltak 2-3%-a szorul további orvosi kezelésre, van, akinek például valamelyik végtagja tört el, vagy éppen lázas beteg.