A különféle elváltozások közül az ízületek kopása az egyik leggyakoribb betegség.
Egy nemrég nyilvánosságra került statisztika alapján minden második ember mozgásszervi megbetegedéssel küszködik, mire eléri az ötvenedik életévét. A népbetegség hátterében meghúzódó okokról dr. Domán István PhD. ortopéd sebész, a megyei kórház osztályvezető főorvosa beszélt. A mozgásszervi betegségek gyakoriságának növekedése több tényezőre vezethető vissza, az embereknek kevesebb idejük jut saját magukra, így a mozgásra, sportolásra is. A táplálkozásunk is rossz irányba halad, a magas kalóriatartalmú ételek a mozgásszegény életmóddal együtt elhízáshoz vezetnek. Ez az ízületek túlterhelését eredményezi – írja a teol.hu portálja.
Az emberek átlag életkora is fokozatosan kitolódik, így a természetes elhasználódás is több embernél jelentkezik. A sportolással kapcsolatos sérülések, vagy a túlzásba vitt sportolás szintén mozgásszervi problémákhoz vezethet. Ezek összességében egyre nagyobb terhet rónak az egészségügyi ellátó rendszerre, illetve a társadalomra.
A különféle elváltozások közül az ízületek kopása az egyik leggyakoribb betegség, mely azon túl, hogy fájdalmas, jelentősen rontja a betegek életminőségét is, és így gyakran műtéti ellátást tesz szükségessé. A szekszárdi ortopédiai osztály abból a szempontból szerencsés, hogy az ide tartozó betegeknek nem kell több évet várniuk térd- vagy csípőprotézis beültetésre. Az országos átlagnál valamivel jobb a helyzet ebből a szempontból. Azonban munkánkat nagyban megnehezíti, hogy sok olyan orvosi eszköz hiányzik, melyek az alapvető műtétekhez szükségesek lennének, valamint új műtétek bevezetését tennék lehetővé – mondta a főorvos.