A CTO-katéterezésnél a lábon kihordott infarktusban, régebben elzáródott koszorúereket nyitják meg újra.
A fel nem ismert, főként nyáron előforduló infarktusoknál elzáródó koszorúereket nyitják meg egy speciális eljárással a szegedi kardiológiai központban. A betegek gyorsabban gyógyulnak, és sokkal jobb az életminőségük, mint egy hagyományos szívműtét után - írta a délmagyarország.hu.
– Megfelelő szakmai rutinnal akár 2-3 év alatt is megtanulható ez a speciális műtéti technika, de kezdőknek nem ajánlom. Nekik ez 20 év is lehet – mondta nevetve, de egyáltalán nem viccelve Gerald Werner kardiológusprofesszor, amikor a SZTE Kardiológiai Központjában a különleges szívkatéteres beavatkozás megkezdése előtt kérdezték.
A Darmstadtban, Szeged testvérvárosában dolgozó specialista jó néhány éve dolgozik együtt a szegedi szakemberekkel, akik jórészt tőle sajátították el azt tudást, amellyel mára Magyarország CTO-centrumává tették Szegedet. Ezért jönnek az ország teljes területéről a betegek az Ungi Imre vezetésével működő invazív kardiológiai osztályra. A rutinos orvosok számára is fárasztó és nehéz beavatkozás átlagosan 3 órát vesz igénybe, de előfordul, hogy akár 6 órán át is a műtőben dolgoznak a szakemberek. A beavatkozásról a teljes cikkben