Világújdonságnak számít a térdprotézis-beültetésnek egy új magyar technikája.
Világújdonságnak számít a térdprotézis-beültetésnek egy új magyar technikája, mellyel rövidül a műtéti idő, gyorsabban gyógyulnak a betegek. Az eljárás lényege, hogy a térdprotézist ragasztó nélkül, néhány önvágó csavarral rögzítik a combcsont és a lábszárcsont közé. A cement nélküli protézis fejlesztésében a budapesti Uzsoki Kórház ortopédiai osztálya is részt vett, ezért az országban egyedül és elsőként itt kezdtek ezzel a műtéti technikával térdprotéziseket beültetni – írja a Szabad Föld – online.
Az új eljárással a korábbinál naponta akár két-három műtéttel többet is elvégezhetnek, ami azért is nagyon fontos, mert hazánkban ma mintegy 7 ezren várnak térdprotézis-beültetésre.
Hangody László, az Uzsoki Kórház ortopéd orvosprofesszora szerint a beavatkozások után nagy valószínűséggel kisebbek lesznek a fertőzéses szövődmények, ahogy a hegesedési problémák kialakulásának lehetőségei is. A műtétet követő napon a betegek lábra állhatnak, pár nappal később hazamehetnek a kórházból, és jó esetben egy hónap múlva már a járókeretre sem lesz szükségük.