• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Veszélyes lehet a belvárosi szellemrendelő is

Lapszemle Forrás: bama.hu

Üvegcserepek hullottak a földre a csütörtök esti vihar miatt a volt pécsi Munkácsy utcai rendelőintézet ablakaiból.

Nem történt tragédia, tudomásunk szerint senki sem sérült meg, ez a legfontosabb megállapítás azok után, hogy csütörtökön késő este, a viharban üvegdarabok hullottak a földre a magasból a pécsi, Munkácsy utcai volt rendelőintézet épületéről. A ház az úgynevezett stratégiai ingatlancsomag részeként került a „spanyol" befektetőkhöz, egyebek mellett az A/1-es laktanya és a Magasház társaságában. Szerencsére most éppen nem volt ott, nem járt arra senki, de könnyű belátni, hogy szerencsétlen esetben nagyon komoly tragédia is történhetett volna – írja a Dunántúli Napló – online.

A portál a városházától megtudta, a Baranya Megyei Kormányhivatal Pécsi Járási Építésügyi és Örökségvédelmi Hivatalának kellene eljárnia az adott ügyben. Az épület stabilitása tekintetében nincs veszélyhelyzet, azonban az épület egyéb szerkezeteinek (pl. tetőszerkezet, nyílászáró szerkezetek, stb.) felülvizsgálata indokolt lehet, és a további balesetveszélyes helyzetek elkerülése céljából a tulajdonosnak fontos lenne ellenőriznie, hogy pl. a nyílászárók megfelelően nyithatók, zárhatók e, és zárt állapotban a szárnyak megfelelően rögzítettek-e.

Ha a tulajdonos előírt kötelezettségének nem tenne eleget, akkor a jogszabályi előírások alapján az építésfelügyeleti hatóság megteszi a szükséges intézkedéseket.