A hazai vakcinarendszer a szakma szerint is a legjobb Európában .
A kormány jelenleg is vizsgálja, van-e lehetőség, illetve szükség arra, hogy újabb védőoltásokat vegyenek fel az államilag támogatott vakcinák közé – értesült a Magyar Idők. Tény, hogy a magyarországi védőoltási rendszer a legjobb Európában, az Európai Egészségügyi Fogyasztói Index szerint is.
A magyar gyerekek 98 százaléka be van oltva kanyaró ellen, ennek köszönhetően Magyarországon népességszintű védettség alakult ki a betegséggel szemben – ezt mondta Oroszi Beatrix, az Országos Epidemiológiai Központ (OEK) főigazgatója az M1 aktuális csatornán a napokban a romániai kanyarójárvánnyal kapcsolatban. Ezért is fontos, hogy továbbra is megmaradjon az életkorhoz kötött védőoltásokkal kapcsolatos szigor, mert a szakemberek szerint az ország járványügyi biztonságát legnagyobb mértékben ezzel érhetjük el.
Hazánkban jelenleg tizenegy fertőző megbetegedés ellen kötelező, és ezzel együtt térítésmentes is a védőoltás. Ezek a tbc, a torokgyík, a szamárköhögés, a merevgörcs, a gyermekbénulás, a kanyaró, a mumpsz, a rubeola, a májgyulladást okozó hepatitis B, a Hib okozta gennyes agyhártyagyulladás, és a jellemzően az influenza következményeként kialakuló pneumococcus. Emellett a 7. osztályos lányok 2010 óta ingyenesen vehetik igénybe a HPV-oltást is, ha azt szüleik számukra igénylik.
A lap információi szerint a kormány jelenleg is vizsgálja, van-e lehetőség, illetve szükség arra, hogy újabb védőoltásokat vegyenek fel az államilag támogatott vakcinák közé. Erről Lázár János miniszter is beszélt a múlt heti Kormányinfón, jelezve: először annak a tisztázását tűzték ki célul, hogy az Európai Unió országaiban milyen védőoltások vannak, és azok hogyan férhetők hozzá.