A tárlat az Országos Mentőszolgálat mellett az önkéntes mentők, egészségügyi szakdolgozók munkája előtt is tiszteleg.
November 4-én új, időszaki kiállítás nyílik a Kresz Géza Mentőmúzeumban „A forradalom képei, mentők a sérültekért" címmel. Az 1956. évi forradalom és szabadságharc idején az Országos Mentőszolgálat áldozatos helytállással végezte Magyarország teljes területén a sérültek ellátását. Ennek állít emléket a Kresz Géza Mentőmúzeum.
A látogatók az időszaki kiállításon megismerhetik a forradalom pillanatait; a fővárosi összecsapások helyszíneitől, a segélyszállítmányokon át a mentők tevékenységig bemutatva az eseményeket.
A tárlat az Országos Mentőszolgálat mellett az önkéntes mentők, egészségügyi szakdolgozók munkája előtt is tiszteleg.
60 évvel ezelőtt október 24-én kezdett működni a mentők körében legendássá vált "Pincekórház", ahová a legsúlyosabb harcok sebesültjeit - így például a Honvédelmi Minisztérium előtti, vagy a Kossuth téri sortűzben megsérült embereket - szállították és gyógykezelték. Az '56-os bajtársak tiszteletére a Mentőmúzeum tovább bővítette sikeres kiállítását, az eredeti légóhelyiségekben berendezett Pincekórház 1956 c. tárlatot. Az 1956-os forradalom és szabadság 60. évfordulója alkalmából két új helyiséggel, újabb berendezési tárgyakkal és bábukkal gazdagodott a Pincekórház is - tudatta a szolgálat.
A kiállítás 2016. 11.04-től 2017. 04. 04-ig látogatható hétköznap 8-16, szombaton 9-14 óráig. 1055. Budapest, Markó utca 22.
(Fotó: Kresz Géza Mentőmúzeum)