Anatómiai, valamint patológiai gyakorlathoz szükséges készletet kaptak.
Az orvosi kéziműszergyártás élvonalát képviselő debreceni vállalat évek óta támogatja a Debreceni Egyetem elsőéves orvostan- és fogorvostan hallgatóit, ebben az esztendőben 650 diák kapja meg a szikéből, csipeszből és ollóból álló gyakorlókészletet. Az erről szóló megállapodást február 16-án, kedden írták alá - adta hírül az egyetem honlapja.
- A Debreceni Egyetem azon intézmények közé tartozik, ahol még mindig van lehetőségük a hallgatóknak emberi testeken végezni az anatómiai és patológiai gyakorlatokat. A szükséges eszközökhöz minden magyar és külföldi elsőévesünk ingyen juthat hozzá az együttműködésnek köszönhetően – tájékoztatott Mátyus László, az Általános Orvostudományi Kar dékánja.
- Az igényekhez igazodva éppen egy speciális sebfeltáró műszer kifejlesztésén dolgozunk együtt a Debreceni Egyetem szakembereivel és az elsőévesek gyakorlókészletét is a hallgatók visszajelzései alapján állítottuk össze. Sőt fel is ajánlottuk, hogy végigkövethetik debreceni gyártóbázisunkon, hogyan állítjuk elő - szinte teljes mértékben kézzel - ezeket az acél eszközöket – ismertette Nagy Péter, a Medicor Kéziműszer Zrt. vezérigazgatója.