Négy fő egységből áll a ma átadott, kísérleti üzem.
Kísérleti Üzem létesült a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai Tanszékén az ipari gyógyszergyártási technológiák magas szintű elsajátítása érdekében. A ma átadott Kísérleti Üzem középüzemi és üzemi gyakorlatok helyszínéül szolgál, emellett olyan infrastruktúrával rendelkezik, ami étrend-kiegészítők és kozmetikumok fejlesztésére és gyártására is alkalmas lehet, tágítva ezáltal a Gyógyszerésztudományi Kar kutatási potenciálját. Így a létesítmény, amellett, hogy a gyógyszerészhallgatók oktatási minőségét magasabb szintre emeli, színvonalas kutatások hátteréül szolgálhat, és kiszélesíti az ipari együttműködések bázisát.
Négy fő egységből áll: keményzselatin kapszula töltő, tablettázó valamint oldat- és kenőcskészítő laboratóriumokból, így mind a szilárd, félszilárd és folyékony gyógyszerformák üzemi szintű előállítására lehetőség nyílik. Ezáltal a gyógyszerészhallgatók közvetlenül is elsajátíthatják a gyógyszergyártás technológiai lépéseinek alapjait– tájékoztatott dr. Vecsernyés Miklós egyetemi docens, dékán, a Gyógyszertechnológiai Tanszék vezetője. A Kísérleti Üzem saját fejlesztés eredményeként, önerőből valósult meg a DE OEC 2. sz. telepén.
A Gyógyszerésztudományi Kar nemrégiben kötött együttműködési megállapodást a TEVA Gyógyszergyárral, melynek keretében a TEVA-ba kihelyezett tanszéken az ipari gyógyszergyártást nagyüzemi keretek között ismerhetik meg a hallgatók. Az átadásra kerülő Kísérleti Üzem újabb lépése a gyógyszerészképzésben a gyógyszerész szakmához kötődő tantárgyak gyakorlat orientált, minőségi képzési programjának.