• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Francia kapcsolatban a Debreceni Egyetem

Regionális hírek Forrás: Debreceni Egyetem

Orvos-, egészség- és agrártudományi együttműködési lehetőségekről egyeztettek a nagykövettel.

Az egyetem vezetése mellett a karok képviselőivel, valamint az aktív francia kapcsolattal rendelkező oktatókkal és kutatókkal is találkozott Éric Fournier, Franciaország magyarországi nagykövete és Hervé Ferrage, együttműködési és kulturális tanácsos, a budapesti Francia Intézet igazgatója csütörtöki látogatásán a Debreceni Egyetemen.

A nagykövetet és a tanácsost Szilvássy Zoltán rektor és Jánosy Orsolya, a Nemzetközi Iroda vezetője fogadta a Főépület előtt. A francia delegációt azok az orvos-, egészség- és agrártudományi együttműködési lehetőségek érdekelték, melyekbe az iparági gazdasági szereplők is bevonhatók.

- Főként az orvostudományban és egészségiparban látunk esélyt a közös munkára. Ezeken a területeken az akkreditált klaszterek révén jól strukturált ágazati kapcsolatai vannak a Debreceni Egyetemnek, míg Franciaországban ugyancsak klaszteralapú a gazdaságfejlesztés. A nagykövettel egyetértettünk benne, hogy a diplomáciai csatornák támogatásával még hatékonyabb lehet a közös munka – tájékoztatott Szilvássy Zoltán rektor.

Az új kapcsolat első lépése lehet a debreceni Pharmapolis és a párizsi Medicen innovatív gyógyszeripari klaszterek együttműködése. A folytatásában pedig az agrártudományi kutatásokról is egyeztetnek a felek.

A rektori megbeszélést követően a delegáció Papp Zoltánnal, az Általános Orvostudományi Kar dékánhelyettesével és Bognár Lászlóval, az Idegsebészeti Klinika igazgatójával találkozott, akik a gammakéssel kapcsolatos terápiákról és kutatásokról beszéltek a diplomatáknak.

A látogatás a Kenézy Villában zárult, ahol a karok képviselői, valamint volt francia ösztöndíjas oktatók és kutatók várták a nagykövetet és a tanácsost. Jánosy Orsolya a francia partneregyetemekkel meglévő kapcsolatokról, Papp Zoltán, az ÁOK dékánhelyettese, Csernátony Zoltán, az Ortopédiai Klinika igazgatója, Csűry István, a BTK Francia Tanszék docense és Karaffa Erzsébet, a MÉK Élelmiszertudományi, Minőségbiztosítási és Mikrobiológiai Intézet docense pedig az oktatási, kutatási együttműködési lehetőségekről tartott rövid prezentációt.