Még az idén elkezdődik egy gyógyfürdőt is magába fogadó gyógyászati központ építése Pakson.
A közel másfélmilliárdos beruházást pályázati forrás híján önerőből finanszírozza a város. Sztruhár Sándor, a gyógyászati központ projekt koordinátora az MTI-nek elmondta: az engedélyek megvannak, gyógyvízzé minősítették a kezelésekhez használni kívánt vizet, amely mozgásszervi betegségek kezelésére alkalmas.
Az ÁNTSZ Országos Tisztifőorvosi Hivatalától a napokban érkezett meg a határozat arról, hogy gyógyvízzé minősítették a 2009 tavaszán fúrt, úgynevezett B-196-os kutat az Egészségügyi Szakmai Kollégium Balneoterápia Tagozatának elnöke orvosi dokumentációra alapuló javasolta alapján, közölte Dávid Ildikó a paksi önkormányzat sajtóreferense az MTI-vel.
Sztruhár Sándor tájékoztatása szerint a mozgásszervi panaszokra javallott, 53 Celsius fokos vizet a gyógyászati célok mellett az épület fűtésére, használati meleg víz előállítására is használják majd. Az eddigi számítások szerint esetleg a leghidegebb téli időszakban lesz szükség kiegészítésre, hangsúlyozta Sztruhár Sándor.
A gyógyfürdőben négy medence kap helyet, két, egyenként kilencven négyzetméteres gyógyvizes, egy gyógytornára alkalmas normál vizes, és egy súlyfürdő medence. A központ kapcsolódik majd a városi rendelőintézethez, a fürdő mellett számos szakrendelést és szolgáltatást idetelepítenek a város más pontjáról - tette hozzá Sztruhár Sándor. A központ megépítése a városvezetés egészségügyi stratégiájának fontos eleme, mutatott rá.
Az új létesítmény építési költsége az előzetes költségbecslések szerint 1,3 milliárd forint, amelyhez pályázati forrást szerettek volna igénybe venni. Ennek hiányában saját erőből, az önkormányzat tulajdonában lévő Paksi Ipari Park Kft. beruházásában épül meg a központ.